Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net

En İyi Torrent Siteleri 2022 – Güvenilir ve Hızlı

Ana sayfa / İnternet

Torrent denildiğinde insanların aklına gelende illegal içerikler geliyor olsa da, internet dünyası için büyük bir nimet olan bu sistem sayesinde hızlı bir şekilde dosya paylaşımı gerçekleştirebiliyor ve eşler ile bu dosyalar yayılıyor. En iyi torrent siteleri 2022 listesi ile karşınızdayız. Bu siteler telif hakkını ihlal etmeyen içerikleri edinmek konusunda tamamen legal yani gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

En iyi torrent siteleri 2022 – Hızlı torrent siteleri

Genel kanı torrent sitelerinin veya torrent üzerinden dosya indirmenin yasa dışı olduğu yönünde olsa da, aslında P2P dosya paylaşımı yukarıda belirttiğimiz üzere tamamen yasal. Burada önemli olan indirmiş olduğunuz dosyanın herhangi bir telif hakkını ihlâl etmiyor olması.

Sorumluluk kabul etmediğimizi ve illegal işlemlerin ceza ile sonuçlanabileceğini hatırlatırız!


1 – The Pirate Bay

Torrent deyince şüphesiz akla gelen ilk platform The Pirate Bay oluyor.

2003’te kurulan ve yasal sorunlar yüzünden defalarca kez kapatılan; kurucularının bu uğurda hapis bile yatmak zorunda kaldığı web sitesi, ayda 60 milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. 35 farklı dil seçeneği sunan ve devasa bir veritabanına sahip olan platformun arayüzü oldukça kullanıcı dostu.

Gelişmiş arama sistemi sayesinde ihtiyacınız olan dosyaları kategoriler arasında kolayca bulabiliyor ve çıkan sonuçları yükleme tarihinden, boyutuna ve hatta eş sayısına göre sıralayabiliyorsunuz.

The Pirate Bay’e buradan ulaşabilirsiniz

2 – KATCR.TO (Kickass)

Günlük kullanıcı sayısı 1 milyonu geride bırakan KickassTorrents ağına erişim sağlayan bir aracı internet sitesi. Sürekli güncellenen veritabanı sayesinde filmlerden oyunlara, müziklerden uygulamalara kadar yüz binlerce içeriğe anında ulaşabiliyorsunuz.

Burada sadece legal yani ücretsiz sunulan içeriklere erişim sağlamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Oldukça basit bir arayüze sahip olan ve bu sayede insanların beğenisini kazanan KATCR sadece bir arama çubuğu ve kategori seçiminden oluşuyor. Bu sayede kullanıcılar aradıkları torrentleri kolayca bulabiliyorlar.

KATCR.TO’ya buradan ulaşabilirsiniz

3 –  Zamunda.NET

Kickasstorrents‘ın kapatılmasından sonra özellikle Türkiye’deki kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanan Zamunda, Bulgaristan merkezli bir torrent sitesi. Birçok kullanıcıya göre özellikle en iyi film indirme sitesi olarak görülüyor.

Zamunda.Net’e buradan ulaşabilirsiniz

4 – Torrent Galaxy

En çok tercih edilen platformlardan birisi olan Torrent Galaxy hızlı yapısı ve onlarca kategoride içeriğe sahip olması nedeniyle kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz

5 – Torlock

Torrent tutkunlarının “en iyi” olarak dile getirdiği internet sitelerinden birisi olan Torlock çok sayıda doğrulanmış içeriğe ev sahipliği yapıyor. İnternet sitesinin arayüzü temiz ve kullanıcı dostu. Ana sayfada güncel içerikleri görebiliyorsunuz. Üstelik sahte bir torrent bağlantısı bulduğunuzda size ödül veriliyor.

Torlock’a ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6 – NYAA.SI

Nyaa.si popüler anime torrent sitesi Nyaa’nın devamı niteliğinde bir site. 2017 yılında kapatılan sitenin yerine geçen bu IP, özellikle anime arşivi oluşturmak isteyenler için büyük bir kaynak sağlıyor.

NYAA.SI web sitesine buradan ulaşabilirsiniz

7 – YTS.MX

Görsel tabanlı arayüzü ile dikkatleri çeken YTS.MX, özellikle film indirmek ve izlemek isteyenlerin bir numaralı tercihi olmuş durumda. Son çıkan filmleri burada kolayca bulabiliyorsunuz.

YTS.AG web sitesine buradan ulaşabilirsiniz

8 – 1337X

Genellikle trafiğini İngiltere’den alan 1337X içerik anlamında oldukça zengin. Bu sayede yıllardır varlığını korumaya devam eden torrent siteleri arasında yer alıyor. Sadece arayüzü ve o hafta hangi içeriklerin popüler olduğunu gösteren bölümleriyle 1337X, kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarıyor.

1337X sitesine buradan ulaşabilirsiniz

9 – EZTV.AG

İlk olarak 2005’te bir TV torrent dağıtım grubu olarak yayın hayatına başlayan web sitesi, bugün de genel olarak TV içerikleri üzerinden yoluna devam ediyor.

EZTV.AG web sitesine buradan ulaşabilirsiniz

10 – Limetorrents.cc

Her telden içerikleri bulabileceğiniz bir web sitesi olan Limetorrents, son dönemde popülaritesini arttıran ve uzun süredir de hizmet vermekte olan bir seçenek. Web sitesinde film, oyun, müzik ve dizi gibi birçok farklı kategoride içerik bulmak mümkün.

Limetorrents.cc adresine buradan ulaşabilirsiniz

11 – IsoHunt.to

2003 yılında yayın hayatına başlayan ve en eski torrent sitelerinden biri olan IsoHunt, diğerleri gibi birçok kez kapatılmış web sitelerinden biri. 2012 yılında kapatılan IsoHunt yerine, listemizin 10. sırasından kendine yer bulan IsoHunt.to sitesi geldi.

IsoHunt.to web sitesine buradan ulaşabilirsiniz

12 – TorrentDownloads

TorrentDownloads henüz yeni olmasına rağmen birkaç yıl içerisinde en popüler torrent siteleri arasına yerleşmeyi başardı. Her ay milyonlarca kullanıcı siteyi ziyaret ediyor.

TorrentDownloads’a buradan ulaşabilirsiniz.

– En iyi torrent siteleri 2022 listemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu listede yer alan siteleri daha önce ziyaret ettiniz mi? Yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Ekleyin