Okunma

En Taze iPhone Oyunları


01 Şubat 2011 Salı 11:30
En Taze iPhone Oyunları

Konsollara korku salan bir platform haline gelen iPhone, sürükleyici oyunlar ile mobil oyun meraklılarının tercih ettiği bir cihaz oldu artık. Tabi bu durumun ortaya çıkmasındaki en önemli etken milyon adetleri aşan indirme rakamlarıyla AppStore’un geliştiricilerin yüzünü güldürüyor olmasından başka bir şey değil.

Yepyeni 3 Oyun

Yazımızın devamında bulacağınız yepyeni üç iPhone oyunu da AppStore’un kısa sürede çok ilgi gören isimlerinden biri haline gelmeyi başardı. Üç oyun da çok başarılı görsel grafikleri ile değil, sürükleyici senaryoları ve oynanabilirlik konusundaki başarıları ile ilgi görüyor.

Şimdi sözü daha faza uzatmayalım ve sizleri o oyunlar ile baş başa bırakalım. Son olarak belirtmekte fayda var her oyunun sayfası içersinde oyuna dair bilgi veren birer video da bulacaksınız.

Monsterball A

Tek bir dokunuşa oynanabilecek ilginç oyunlardan birisi Monsterball A. 20 Aralık 2010 itibariyle AppStore’da yer almaya başlayan oyunda, bir topu fırlatarak en uzağa atmaya çalışıyorsunuz. Alışılmış türdeki oyunlardan farklı olarak Monsterball’da ilk fırlatmadan ziyade sonraki dokunuşlar önem taşıyor.

Her dokunuşta kendi ekseni etrafından dönmeye başlayan top, ekrandan parmağını kaldırdığınızda bulunduğu açıdan tekrar fırlıyor ve ilerlemeye başlıyor. Çabukluk isteyen oyunda bir yerden sonra karşınıza gelen engeller iyi bir fırlatma açısı yakalamayı bir hayli zorlaştırıyor.

0.99$ ücretle satışa sunulan oyun iOS 4.1 yüklü tüm iPhone, iPod Touch ve iPad’ler ile sorunsuz çalışıyor. Oyunun AppStore bağlantısına burada yer alan adresten erişebilirsiniz.

http://www.youtube.com/v/uwMRxIxe8Oo?fs=1&hl=en_US&rel=0

BeamOut

Dokunmatik ekran kontrollü ilgi çekici en yeni oyunlardan bir diğeri de BeamOut. Oyunda çeşitli aşamalardaki nesneleri toplayarak bir sonraki tura geçmeye çalışıyorsunuz. Tabi bu esnada sizi yolunuzdan alı koymak isteyen birçok engelle karşılaşacaksınız.

Kolay ve eğlenceli bir oyun olarak dikkat çeken BeamOut, 30 farklı aşamaya ve 3 farklı zorluk derecesine sahip. 1.99$ bedelle AppStore üzerinde satışa sunulan oyunun ilk yayınlanma tarihi ise 11 Ocak 2011.

18.7MB boyutundaki oyunun ses efektleri de gayet iyi. BeamOut’un AppStore sayfasına gitmek için buraya tıklayın.

http://www.youtube.com/v/7d6bBhmRX-s?fs=1&hl=en_US&rel=0

SubSolar

iPhone 4’ün yeni Retina Display ekranı dikkate alınarak geliştirilmiş grafiklere sahip bir oyun SubSolar. Ekran üzerindeki çeşitli dokunma işlevleri ile görevlerin yerine getirildiği oyunda ekrandaki balonları patlatarak maksimum puana ulaşmaya çalışıyorsunuz.

Ses ve görsel efektleri hayli başarılı olan SubSolar, farklı zorluk seviyelerine ve aşamalara sahip. 0.99$ ücretle 27 Ocak 2011 tarihinde AppStore’da yer almaya başlayan oyunun boyutu 33.1MB. SubSolar’ı burada yer alan AppStore sayfasından iOS 3.0 ve üzeri yüklü iPhone, iPad veya iPod Touch’a indirebilirsiniz.

http://www.youtube.com/v/M6i82qLBgaY?fs=1&hl=en_US&rel=0

 

:: Sizin son günlerde gözdeniz olan bir iOS oyunu var mı?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En Taze iPhone Oyunları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Taze iPhone Oyunları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Taze iPhone Oyunları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "