Okunma

En Yaygın 10 Windows Virüsü


31 Ağustos 2009 Pazartesi 08:55
En Yaygın 10 Windows Virüsü

Microsoft, Windows işletim sistemini hedef alan ve en yaygın görülen zararlı yazılımların listesini yayınladı. Microsoft’un MSRT (Malicous Software Removal Tool) ile ortadan kaldırdığı zararlı yazılımları temel alarak hazırlanan listede bizlere en tanıdık gelen isim Koobface. Facebook kullanıcılarının başına bela olan Koobface listede altıncı sırada yer alıyor.

Bir numarada bulunan Taterf’in daha çok online oyunlarda şifre bilgilerini çalmak üzere tasarlanmış bir solucan olduğu belirtiliyor. Online oyun oynayanların sayısının çok fazla olduğu göz önüne alınacak olursa, Taterf’in neden bu kadar sık görüldüğünü de analamak mümkün.

İlk sıralarda bulunan isimlerin çok da duyulmamış isimlerden oluştuğu liste toplamda 1.776.569 adet bilgisayardan elde edilen veriler sayesinde yapıldı. En sık görülen tehditlerin haricinde Microsoft, bu tehditlerin en çok hangi ülkelerde bulunduğunu da yayınladı.

:: Bu listedeki zararlı yazılımlardan sisteminize giren oldu mu?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “En Yaygın 10 Windows Virüsü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    SELAM…
    BU VİRÃœSLER BİLGİSAYARIMIZDA VARMI NEREDEN BİLECEĞİZ NASIL TEMİZLEYECEĞİZ ÖNERİLERİNİZ..

" En Yaygın 10 Windows Virüsü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Yaygın 10 Windows Virüsü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Yaygın 10 Windows Virüsü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "