Okunma

Google Haritalar için hayatı kolaylaştıracak güncelleme!


15 Mart 2018 Perşembe 17:00
Google Haritalar için hayatı kolaylaştıracak güncelleme!

Günümüz teknolojileri, artık sağlık alanında da insanlara büyük yenilikler sunuyor. Bu sağlık alanına engelli bireyler de giriyor. Engellilerin hayatlarını daha kolay hale getirmeyi amaçlayan Google, Haritalar uygulamasına yeni bir güncelleme yayınladı.

Yeni güncellemeyle birlikte Google Haritalar, tekerlikli sandalye ve benzeri araçları kullanan bireyler için daha rahat ulaşım sağlayabilecek.

Google Haritalar güncellemesi

Google’ın yaptığı açıklamaya göre, tekerlekli sandalye kullanan bireyler, yeni gelecek olan güncelleme ile daha rahat ulaşım sağlayabilecek. Tekerlekli sandalye kullananlar, rotayı etkinleştirmek için ilk önce varış yerini yazmalı, ardından yol tarifine dokunmalı ve daha sonra da toplu taşıma simgesini seçmesi gerekiyor.

Ardından, seçenekler kısmına dokunun ve rotalar bölümünde yeni bir “tekerlekli sandalye ile erişilebilen” rota türü olduğunu fark edeceksiniz.

google haritalar

Bu seçeneğin seçili olduğundan emin olun ve Google Haritalar size tekerlekli sandalye dostu olan, olası rotaların bir listesini gösterecek.

Yeni özellik hangi şehirlerde kullanılabilir durumda?

Google‘ın duyurduğu yeni özellik, şu an kullanılabilir durumda. Şimdilik engelliler için oldukça faydalı olan uygulama, yalnızca Londra, Tokyo, Meksika, Boston ve Sidney gibi büyük metropollerde kullanılabilir olacak. Şirket, ilerleyen zamanlarda daha fazla lokasyon ekleneceğinin de altını çizdi. Bu noktada engelli bireylere karşı şehirlerin de kullanıcı dostu olması ve bilgileri Google ile paylaşması da önemli.

Ek olarak, koltuk değnekleriniz ya da bir bebek arabanız varsa, güncelleme sizler için de çok yararlı olacak. Google’ın yeni güncellemesi, hayatınızı daha kolay hale getirecek.

::Haritalar uygulamasını ne sıklıkla kullanıyorsunuz? 
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Haritalar için hayatı kolaylaştıracak güncelleme!”

 1. Hüseyin Ekiz dedi ki:

  Ben Gaziantep Türkiye de yaşıyorum ve Google haritalar da görev yapan emekli bir kişiyim.
  Yaptığım işler için hiç bir şekilde hizmet veya ücret almadan devam ediyoruz.
  İnternet 10 GB paket bitiminde ek paket alarak ek ücret ödüyorum.
  Telefon şarjı bitiyor ek powerbank taşıyorum bazen o da bitiyor yeterli olmuyor.
  Çok zor durumdayım ek iş arıyorum Google haritalar üzerinde ücretli bir hizmet görev vermeniz durumunda.
  Daha fazla ekleme ve detaylı bilgi göndereceğim ve Google haritalar daha popüler durumda olacaktır.
  Bana lütfen yardımcı olun çok borçluyum ve paraya ihtiyacım var.
  Ayrıca 2 tane hesabım var 7 seviye ve 8 seviye rozetlerim var.
  10. Seviyede 1.000.000 $ USD ödül töreni olması lazımdır ki çok kişi tarafından heyecanla yarış halinde her nokta detaylı kayıtlı olur.
  Ben saygılarımla selamlıyorum teşekkürler.

" Google Haritalar için hayatı kolaylaştıracak güncelleme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Haritalar için hayatı kolaylaştıracak güncelleme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haritalar için hayatı kolaylaştıracak güncelleme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "