Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net

Enpara kullanıcıları şokta: Sistemlere ulaşılamıyor (Sorun giderildi!)

Ana sayfa / Haberler

Son dönemlerde yaşanan bankacılık sorunlarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Gelen bilgilere göre QNB Finansbank bünyesinde faaliyet gösteren Enpara adlı bankacılık servisine ulaşılamıyor. İnternet şubesi normal şekilde çalışan bankanın ATM’leri ve kartları şu anda çalışmıyor.

Elon Musk’ın Starlink’i internet kesintileriyle gündemde!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu SpaceX'in uzaydan internet sağlayan projesi Starlink, küresel çapta kesintilerle gündemde.

Enpara çöktü mü?

Bugün öğlen saatlerinde başlayan kesinti, pek çok kullanıcıyı mağdur etmiş durumda. Sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili paylaşımlar yapa müşteriler, bankanın ATM’lerinden işlem yapamadıklarını ve kartlı alışveriş işlemlerinde sorun yaşadıklarını iddia ediyor.

Henüz Enpara’dan konuyla ilgili bir açıklama gelmezken, müşteri hizmetlerinin çok yoğun olduğu ve bekleme süresinin uzunluğu da gelen bilgiler arasında. Asıl ilginç kısım ise dijital bankacılıkta herhangi bir sorun yaşanmaması. Kullanıcılar uygulama ve internet şubesi üzerinden işlemlerini sorunsuz gerçekleştirebiliyor.


Güncelleme: Enpara’da yaşanan sorun giderildi!

Kısa süreli yaşanan kesinti ile müşterilerini korkutan Enpara’da sorunlar şu anda giderilmiş görünüyor. Enpara, resmi Twitter hesabı üzerinden de bunu doğruladı. Hata yaşadığını dile getiren bir sosyal medya kullanıcısına, “Sorun giderildi. Rica etsek tekrar deneyebilir misiniz?” cevabı verildi.

Enpara şimdilik problemin kaynağına dair bir açıklama yapmış değil. Ancak konuyla ilgili gelişmeler ortaya çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum Ekleyin