Okunma

Epson’a Üç Ödül


22 Mayıs 2009 Cuma 04:53
Epson’a Üç Ödül

Dijital görüntüleme uzmanı Epson, fotoğraf ve görüntüleme kategorisindeki üç farklı ürünüyle, Teknik Görüntü Baskı Kurumu (TIPA) Ödülleri 2009 ödülüne layık görüldü.  13 farklı ülkeden 29 üye dergisiyle Avrupa’nın en etkili kurumlarından biri olan TIPA’nın değerlendirmesinde Epson Stylus Photo PX800FW  “2009 Yılının En iyi Çok Amaçlı Fotoğraf Yazıcısı” ve Epson EH-TW5000 “2009 Yılının En İyi Uzman Fotoğraf Projektörü” seçilirken Epson Stylus Pro GS6000 ise “2009 Yılının En İyi Büyük Format Yazıcısı” oldu.

 

TIPA, Avrupanın en iyilerini seçti.

 

Avrupa’nın en etkili fotoğraf ve görüntüleme baskı derneklerinden biri olarak tanınan TIPA’nın her yıl verdiği bu ödüllerde”; yenilik, en ileri teknolojinin kullanımı, tasarım ve ergonomi, kullanım kolaylığı, önemli ölçüde içinde bulunulan ekonomik ortam ve fiyat performans oranı kriterleri  göz önünde bulunduruluyor. Bu kapsamda TIPA’nın editörleri, geçmiş 12 ay boyunca Avrupa’da tanıtılmış en iyi ürün için oylama yapıyor. Derneğin 2009 yılında yapmış olduğu bu değerlendirme sonucu Epson, fotoğraf ve görüntüleme dalında bu ödüle üç farklı ürünüyle layık görüldü.


Mükemmel Baskı Kalitesi

HD A4 fotoğraf, hepsi bir arada faks, otomatik belge besleyicisine ve kablosuz ağ bağlantısına sahip olan Epson Stylus Photo PX800FW ürünü “En İyi Çok Amaçlı Fotoğraf Yazıcısı” seçildi. TIPA jürisi özellikle Epson Stylus Photo PX800FW’ye modern görünümünü veren siyah parlak yüzeyi ile dokunmatik panelinden etkilendi. TIPA jürisi, Stylus Photo PX800FW’nun aynı zamanda, laboratuar baskı kalitesinin ötesine geçen bir fotoğraf baskı kalitesi sunduğunu açıkladı.

 

2009 Yılının En iyi Çok Amaçlı Fotoğraf Yazıcısı.

 


8 Renkten Daha Geniş Renk Yelpazesi

En İyi Geniş Format Yazıcı” ödülünü alan Epson Stylus Pro GS6000 ile birlikte bu yıl ikinci defa ödüllendirildi. Epson Stylus Pro GS6000’ın 8 renk çözünürlüklü mürekkep seti özelliği taşıdığını açıklayan TIPA jürileri, yazıcının 64 genişliğe kadar hem kapalı hem açık alanlar (vinil gibi) için çok başarılı bir şekilde dayanıklı baskı yaptığını ifade ettiler. Aynı zamanda 1440×1140 dpi’a varan baskı çözünürlüğü ve 25 m2/saat hız kalitesi ile üretimde yüksek performans sağlayan Stylus Pro GS6000, Epson UltraChrome GS mürekkepleriyle, 8 renkten daha geniş bir renk yelpazesine ve 950 ml kartuş verimliliğine sahip.

2009 Yılının En İyi Büyük Format Yazıcısı.

 


Fotoğraf Projeksiyonunda Şaşırtıcı Kontrast

En İyi Uzman Fotoğraf Projektörü seçilen Epson EH-TW5000 ise, 75,000:1 kontrast oranı ve kaliteli HD 1080p ev sinema deneyimini sunması sayesinde TIPA ödülüne layık görüldü. Jüriye göre, yeni D7 C² Fine paneli, geliştirilmiş DeepBlack teknolojisi ve ışık sızıntısını en aza indiren ve en koyu siyahlığı sağlamak için iyileştirilmiş olan E-TORL lambası sayesinde projektör, şaşırtıcı bir dinamik kontrast oranı ortaya koyuyor. Aynı zamanda, daha parlak bir görüntü, daha net renk üretimi sağlayan EH-TW5000, 3LCD teknolojisi sayesinde, hiç olmadığı kadar hassas gri ölçeklendirmeye sahip.

 

2009 Yılının En İyi Uzman Fotoğraf Projektörü.

 

:: Epson ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Epson’a Üç Ödül konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Epson’a Üç Ödül ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Epson’a Üç Ödül ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "