Okunma

Ermenistan mining yasası çıkartıyor!


11 Şubat 2018 Pazar 23:00
Ermenistan mining yasası çıkartıyor!

Geçtiğimiz günlerde Ermenistan’ta meclise sunulan yasa tasarısı, Belarus‘un ardından Ermenistan‘ın da kripto para için yasal düzenlemelere sıcak baktığını gösterdi. Buna ek olarak Ermenistan mining yasası da çıkartabilir!

Ermenistan mining yasası ile kripto paraya desteğini gösterecek!

ermenistan mining yasası sdn 2

Madencilere yasal olarak haklar tanıyan bu yasa tasarısı, kullanıcıların korktuğu gibi vergi yükü de getirmiyor. Yasa tasarısının içeriğinde bulunan bir maddeye göre madenciler, 2024 yılına kadar herhangi bir vergi yükümlülüğü olmayacak.

Yasa tasarını hazırlayan Avukat Edmon Marukyan, zamana ayak uydurabilmek gerektiğini düşündüğü için böyle bir girişimde bulunduğunu belirtti. Ermeni yetkililer kripto para konusunda oldukça temkinli yaklaşıyor olsalar da yasa tasarısının meclisten geçmesi durumunda madenciliğin Ermenistan yasalarına göre resmi bir meslek haline geleceğini söyleyebiliriz.

:: Ermenistan’ın madencileri yasallaştıracağını düşünüyor musunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ermenistan mining yasası çıkartıyor!”

  1. efkan dedi ki:

    Topraklarını maalesef rusyaya kiralamak zorunda kalan fakir bir ülke, üretebileceği teknolojisi çıkarabileceği madeni olmamasından dolayı sıcak bakması gayet normaldir. Aynı şuna benzer yoksulun umudu hayaldir. Yoksul insanlardan sanş oyunu oynayanların sayısı fazladır gibi benzer örnekler teşkil eder bu durum.

" Ermenistan mining yasası çıkartıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ermenistan mining yasası çıkartıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ermenistan mining yasası çıkartıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "