Okunma

Eski Skype Sürümlerine Elveda!


23 Haziran 2014 Pazartesi 03:12
Eski Skype Sürümlerine Elveda!

Microsoft, 2011 yılında 8,5 milyon dolara satın aldığı Skype‘ı geliştirmeyi sürdürüyor. Birkaç gün önce Linux ve iOS sürümleri güncellenen ve buradaki haberimizde sizlerle paylaştığımız uygulamanın şimdi de eski sürümlerinin kullanım dışı kalacağı açıklandı. Eski sürümlere verilen desteğin kesilmesiyle güncel sürümlere ve gelecek sürümlerdeki yeniliklere daha fazla odaklanılması amaçlanıyor.

Eski sürümler kullanılmayacak

Microsoft tarafından verilen bilgilere göre, Windows için Skpye‘ın 6.13 ve daha eski sürümleri ile Mac için Skype’ın 6.14 ve daha eski sürümlerine verilen destek önümüzdeki birkaç ay içerisinde sonlandırılacak. Böylece eski Skype sürümleri kullanım dışı kalacak.

Mobilede değişen bir şey yok

Eski sürümlerin emekliye ayrılmasının bir nedeni de yeni ve güncel sürümlerdeki bazı özelliklerin önceki sürümlerde bulunamaması olarak açıklanıyor. Skype‘ın mobil uygulamaları ise bu durumdan etkilenmeyecek. Hali hazırda, en güncel Skype sürümünü Windows için buradan, Mac için buradan indirebilirsiniz.

:: Hangi Skype sürümünü kullanıyorsunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Eski Skype Sürümlerine Elveda!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Skype 5.10 ve daha eski sürümlerde Cep telefonunda Skype si açık olanlar online olarak görünmü***** yeni sürümlerde kişi Cep telefonunda o an skype içinde olmasa bile kişilerde online görünü***** yeni sürümlerde bir hata gibi bu ***** kişi online iken arıyorum yada mesaj gönderiyorum arama çalmıyor ve mesaj ***** kişi o an skype de görünüyor ama aslında skype de değ***** durumun düzeltilmesi gerek diye düşünüyorum.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  eski sürüm gibisi yok en stabil eski sürümler oluyor nedense

 3. SDN Okuru dedi ki:

  skype çok yararlı kaliteli ama bir o kadarda ağır bir uygulama sistemi sömürüyor..çok daha hafif ve stabil olması lazım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İşlemciyi hala yüzde yüz kullanıyor Sistemim iyi olmasına ragmen Skype PC yi cok yoruyor iyileştirmeler yapılmalı

 5. SDN Okuru dedi ki:

  microfost halen msn hesapları ile skype hesaplarini birlestiremedi, ikisi icin ayri ayri ekranlarda sifre girip aciliyor,

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kullanıcı neden güncel sürümü kullanmak istemesin ki

" Eski Skype Sürümlerine Elveda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eski Skype Sürümlerine Elveda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski Skype Sürümlerine Elveda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "