Okunma

Esnemek Yasak


29 Temmuz 2009 Çarşamba 12:28
Esnemek Yasak

Uzun ve yorucu bir gün, bomboş şehirler arası bir yol, yavaş bir müzik ve direksiyon başında kapanmaya başlayan gözler. İşte hayatınıza son verebilecek ya da sizi sakat bırakabilecek bir kazanın meydana gelmesi için gerekli reçete.

Peki ya arabanız uyumak üzere olduğunuzda sizi uyarabilseydi? Olur mu öyle şey demeyin. Teknolojinin elinden hiçbir sorun kurtulamaz.

ABD’deki Vanderbilt Üniversitesi’ndeki araştırmacılar araç kullanırken esneyip esnemediğinizi kontrol edebilen bir kamera geliştirdiler. Sadece bir kamera ve aldığı görsel verileri işleyebilen bir yazılımdan oluşan sistem sürücünün yüz ifadelerini tarayarak, esnediği zaman uyarıyor.

Sistemin esnemeyi, gülmek, konuşmak ve şarkı söylemek gibi eylemlerden ayırabiliyor. Ayrıca sistem bunu görüş açısı ve ışık seviyesi gibi etkenlerden etkilenmeden yapabiliyor.

:: Hiç başınızdan bir trafik kazası geçti mi? Geçtiyse sebebi neydi?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Esnemek Yasak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Esnemek Yasak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Esnemek Yasak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "