Okunma

Eşsiz Blu-ray Deneyimi


20 Temmuz 2009 Pazartesi 14:18
Eşsiz Blu-ray Deneyimi

Sony BDP-S360, 1080p Full HD görüntü kalitesini uyumlu bir AV receiver’dan, 7.1 surround ses teknolojisini iletmesi ile ilgi çekiyor. Elde ettiği üstün ses kalitesi, DTS-HD ve Dolby TrueHD kod çözme yeteneği ile birlikte çalışıyor. Bu esasında oldukça önemli bir özellik. Çünkü giriş seviyesi Blu-ray Disc oynatıcılar, Sony BDP-360‘ın farklı özelliklerini desteklemiyorlar.

BDP-S360 hızlı başlangıç modu sayesinde altı saniyede hazır hale geliyor. BDP-S360’ın sahip olduğu BRAVIA Sync teknolojisi, BRAVIA TV’yi ve ev sinema sistemini yalnızca bir uzaktan kumanda ile kontrol etmenizi sağlıyor. Bu da üç ürünün hepsini tek bir butona basarak açıp kapatabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca yeni Bonus View fonksiyonu da belirli filmlerde “Picture in Picture” özelliği sunuyor. Picture in Picture özelliği, yönetmenin yorumlarını göz alıcı HD kalitesinde film ile eş zamanlı olarak izleme imkânı sunuyor.

 

Sony, geliştirdiği yeni BDP-S360 Blu-ray Disc Oynatıcısı ile Full HD ev sineması deneyiminin son noktasını sunuyor.

 

BDP-S360’de Sony’nin yeni “Precision Cinema HD Upscale” teknolojisi bulunuyor. Bu teknoloji sayesinde BDP-S360, Standard Definition sinyalleri (480i), 1080p’ye dönüştürüyor ve HDMI üzerinden 1080p TV’lere Full HD eşdeğeri çözünürlüklü sinyal çıkışı veriyor.

BDP-S360’ın en önemli özelliklerinden biri de Precision Drive teknolojisine sahip olması. Bu teknoloji ile sallanan diskler üç yönden algılanıyor ve düzeltiliyor. Bu sayede bükülmüş ya da çizilmiş Blu-ray Disklerin ve DVD‘lerin oynatımında dengeleme sağlanıyor. Cihaz ayrıca Deep Color görüntü çıkışını ve x.v.Color (xvYCC) teknolojisi ile kodlanmış AVCHD diskleri destekliyor.

BDP-S360, “24p True Cinema” özelliği ile ile sinema salonlarında film izlemenin keyfini evlere taşıyor. Ayrıca Xross Media Bar da menüler arasında çok daha basit ve hızlı bir şekilde dolaşılmasını sağıyor.

:: Blu-Ray oynatıcısı almayı düşünüyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Eşsiz Blu-ray Deneyimi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eşsiz Blu-ray Deneyimi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eşsiz Blu-ray Deneyimi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "