Okunma

Oyunuzu Cepten Kullanın


12 Aralık 2008 Cuma 10:10
Oyunuzu Cepten Kullanın

Estonya, şu sıralarda seçimlerde internetten oy kullanma fikri bile çok aykırı gelirken, seçimlere kısa mesaj servisi (SMS) üzerinden katılmayı mümkün kılacak bir sistem üzerine çalışıyor. Meclisten geçen bir kanun sonrasında m-Oylama adı verilen bir sistem 2011 yılından itibaren kullanılmaya başlanacak. Bu sistemin güvenli şekilde kullanılabilmesi için özel SIM kartlar kullanılacak ve bu şekilde kişilerin kimlikleri belgelenmiş olacak. SMS üzerinden oy kullanmayı mümkün hale getiren Estonya, internet üzerinden oy kullanma konusunda da adım atan ilk ülkelerden biriydi.

:: Vatandaşlarımız görmek istedikleri başbakan için de mesaj yağdırır mı?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oyunuzu Cepten Kullanın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyunuzu Cepten Kullanın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyunuzu Cepten Kullanın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "