Okunma

Evinizdeki Sağlık İstasyonu


13 Ocak 2011 Perşembe 11:00
Evinizdeki Sağlık İstasyonu

Sabahın erken saatlerinde kalktınız ve kan şekerini ölçtünüz. Ardından tartıldınız ve kolesterol seviyenizi öğrendiniz. Çok geçmeden doktorunuzdan bir mesaj geldi. İçeriğinde yeni tedavi yöntemi ve almanız gereken ilaçlarınız yazıyor.

 

 

Bu her ne kadar hayal gibi görünse de, çok yakında bu tür bir teknoloji ile tanışacağız. Çünkü Zyxel’in Telehealth uygulaması yukarıda saydıklarımızın özelliklerin birçoğunu mümkün kılacak.

 

 

 

Zyxel’in SDN için gösterdiği özel demoda, kan ölçüm cihazındaki veriler Zyxel’in bu amaç için geliştirdiği ürüne Bluetooth ortamından aktarılıyor. 3G teknolojisini destekleyen ve pil ile çalışabilen bu cihaz, gelen verileri doktorların hastalar için geliştirdiği sunucuya otomatik olarak aktarılıyor.

Doktorun yapması gereken tek şey, bu verileri okumak ve hastanın genel durumu hakkında bilgi vermek.

 

:: Zyxel’in Telehealth uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Evinizdeki Sağlık İstasyonu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Evinizdeki Sağlık İstasyonu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Evinizdeki Sağlık İstasyonu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "