Okunma

ExoMars, Mars’ta Yaşam Bulmaya Gidiyor!


12 Mart 2016 Cumartesi 15:00
ExoMars, Mars’ta Yaşam Bulmaya Gidiyor!

NASA, Mars ile ilgili ciddi çalışmalarına devam ederken, bir diğer atılım da Avrupa Uzay Ajansı yani ESA tarafından geldi.

ESA’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı ExoMars keşif aracı, 2018’de Mars görevine başlayacak.

ExoMars, Mars’a gidiyor!

16-03/12/news_1-mars-ta-yasam-bulmaya-gidiliyor.png

14 Mart 2016 tarihinde Kazakistan’dan fırlatılacak olan ExoMars, Mars üzerinde yaşam kalıntıları aramak amacı ile yola çıkıyor. NASA’nın Curiosity aracı gibi bir nevi laboratuvar olan ExoMars, sondaj ile Mars üzerinde yaşam kalıntılarının peşimde olacak.

16-03/12/news_2-mars-ta-yasam-bulmaya-gidiliyor.png

Curiosity gibi benzer şekilde, Mars’tan elde ettiği örnekleri kendi içerisinde inceleyebilecek yeteneğe sahip olan ExoMars, ayrıca görsel olarak da ESA için Mars keşfine yardımcı olacak.

:: ESA’nın ExoMars atılımı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

22 yorum - “ExoMars, Mars’ta Yaşam Bulmaya Gidiyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  kıyamet en fazla 100 sene sonra kopacaktır..gerek bilim ve geerekse din açısından bu rakkam teyyid ediliyor..Güneş sistemi doğuya doğru her an yüksek hız ile yol almaktadır..Gittiği güzergah üzerinde HERCULES TAKIM YILDIZLARI ( sıra ile dizilmiş) vardır.bu yıldız kümesini geçmesi imkansızdır.
  ve kesinlikle yıldızlara çarpma olasılığı yüzde 90 % türündendir..bu hız ile en fazla 88 sene sonra anılan yıldız kümesine ulaşılacaktır..bu bilimsel açı..
  dinsel açı,da dünyanın insan ömrü ile birlikte 1525 hicri takvimde kıyamet kopma özelliği yüksektir..şu an 1437 deyiz.. İNANMAK ilim ve bilim ile olur..sarhoş boş kafa ile olmaz..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Cahiller toplanmış yok o kadar parayla başka şeyler yapılırmış Bilmem ne Madem o kadar Müslümansiniz kutsal kitabımizda ilim irfan öğrenin araştırın geliştirin diyor sen hala her yere beton dokmekle hayatını geçir!!! Uzay araştırmaları sonucu bir çok yeni teknoloji insanların işine yarıyor! Kimsenin kiyametten kaçtığı yok kacamazda Elhamdülillah Müslümanım ve her zaman bu tür araştırmaları desteklerim!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  uydunu fırlat hadi ise yarıyor,başka gezegende hayat veya kaynağını aramak ne kadar da gereksiz! para israfı Allah'ın yörüngesinden çıkmayı düşünen zavallılar ,dünyamızı yaşanacak yer yapmak varken başka dünyaları aramaya çalışmak ..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Madem ben cahilim , madem benim gibiler yüzünden ülke bu halde. Anlat o zaman o arastirmalarin ne icin oldugunu , anlat da ülke bi cahilden daha kurtulsun. Bu arastirmalara yatirdiklari parayı dünyayi daha yasanabilir bi yer yapmak icin harcasalar daha iyi olmaz mi ?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hayirlisi olsun

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bakalım bulabilecekler mi ?…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  sen oturduğun yerden cennetini bekle onlar senin adına teknoloji üretsin(örn tava)

 8. SDN Okuru dedi ki:

  İlk insan gidene kadar evrende robotların yaşadığı tek gezegen Mars.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Şu keşfetseler ne olacak diyenler yüzünden ülkemiz bu halde. Cahil olduklarını da kabul etmezler utanmadan.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Keşfetseniz ne olacak , kıyametten kaçış yok . Yayinlayin bu yorumu kactir yorumum yayinlanmiyor

 11. SDN Okuru dedi ki:

  şirinleri mi arıyorsunuz antmani mi

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Bu marsa gönderilen cihazlarla ilgili "yaşam aranıyor" denmesi katiyen bir kamuflaj, orda yaşam izi bulmak için bu kadar büyük paralar yatırılmaz, asıl niyet bu "yaşam aranıyor" sözüyle kamufle ediliyor.

" ExoMars, Mars’ta Yaşam Bulmaya Gidiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ExoMars, Mars’ta Yaşam Bulmaya Gidiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ExoMars, Mars’ta Yaşam Bulmaya Gidiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "