Okunma

ExpressCard 2.0 Yaklaşıyor


19 Kasım 2008 Çarşamba 10:30
ExpressCard 2.0 Yaklaşıyor

Dizüstü bilgisayarlarda kullanılan ExpressCard teknolojisinde 2.0 formatına geçiş için son hazırlıklar yapılıyor. PCMCIA ticari grubu tarafından açıklamaya göre, yeni teknolojinin tamamlanmasında sona yaklaşıldı. USB 3.0 ile aynı zamanda özellikle dizüstü bilgisayarlarda yerini alması beklenen ExpressCard 2.0, mevcut ExpressCard 1.x kartlardan 2 ila 10 kat daha hızlı olacak.

Ne Zaman Gelecek?

Flash bellek veya SATA II sürücüleri daha verimli kullanmaya yönelik yapılan çalışmalarda, geri uyumluluk da unutulmuyor. Yani ExpressCard 2.0 yuvaları, mevcut v1.x cihazlarla uyumlu çalışacak. Yeni teknolojinin son halinin 2009 başında tamamlanması beklenirken, uyumlu cihazlar ise USB 3.0 için 2010’u bekleyecek.

:: ExpressCard yuvasını kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ExpressCard 2.0 Yaklaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ExpressCard 2.0 Yaklaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ExpressCard 2.0 Yaklaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "