Okunma

Facebook 1,35 Dedi


30 Ekim 2014 Perşembe 07:40
Facebook 1,35 Dedi

Facebook tarafından açıklanan üçüncü çeyrek sonuçlarında en çok ilgiyi yine kullanıcı sayılarına dair olan bölüm çekti. Buna göre sosyal ağ aylık toplam aktif kullanıcı sayısını 1,35 milyara çıkarmayı başardı. Diğer bir deyişle, dünya üzerinde 1,35 milyar kişi her ay en az bir defa Facebook’a giriş yapıyor.

Dünya nüfusu ile kıyaslandığında, ABD ve Avrupa’daki toplam nüfus bir milyarı zar zor geçiyor ve Facebook bu toplamın üzerine çıkmayı başarıyor. Öte yandan mobil tarafta yapılan yatırımlar da meyvesini vermeye başlamış görünüyor. Zira geçtiğimiz yıla oranla yüzde 29 artış gösteren aylık aktif mobil kullanıcılar, toplamda 1,12 milyar kişiye ulaşmış durumda.

Toplam aylık aktif kullanıcıları geçtiğimiz yıla oranla yüzde 14 artan Facebook bu hızla giderse önümüzdeki yıl aynı dönemde Çin nüfusunu geride bırakmış olabilir.

:: Facebook’un bu durumunu tehlikeli buluyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook 1,35 Dedi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İşte global şirket buna denir . Mark dünya yı internette fethetti .

  2. SDN Okuru dedi ki:

    türklerin hepsi zaten orda : )

  3. El Padrino dedi ki:

    Çok büyük güç.

" Facebook 1,35 Dedi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook 1,35 Dedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook 1,35 Dedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "