Okunma

Facebook AR efektleri ortaya çıktı!


15 Mart 2018 Perşembe 07:00
Facebook AR efektleri ortaya çıktı!

Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medyası olma özelliğini koruyan Facebook, bugün yayımladığı bir video ile artırılmış gerçeklik yani AR efektlerini gözler önüne serdi. Videoda Ready Player One filmi için hazırlanan özel Facebook AR efektleri yer alıyor.

İşte Facebook AR efektleri!

Sosyal medya platformuna eklenen AR efektleri, çevremizde bulunan çeşitli objelerle etkileşime girdiğimiz an ortaya çıkacak. Bu objeler arasında film posterleri veya afişleri yer alırken; yollar, tepeler ve çeşitli anıtlar da yine artırılmış gerçeklik efektlerini aktive edecek.

İlk etapta Ready Player One filmi ile yapılan anlaşma gereği yalnızca bu filmin afiş ve posterlerinde çalışacak olan efektler, filmin vizyona girmesinin ardından çeşitlenmeye de başlayacak. Eğer filmin posterini akıllı telefonunuzda yer alan Facebook uygulamasının kamerası ile taratırsanız, aşağıda yer alan efektlere siz de göz atabileceksiniz.

İsterseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve Facebook Camera’nın ürün müdürü Mathew Simari’nin açıkladığı efektlerin yer aldığı video ile sizleri başbaşa bırakalım.

:: Facebook’un artırılmış gerçeklik efektlerini nasıl buldunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook AR efektleri ortaya çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook AR efektleri ortaya çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook AR efektleri ortaya çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "