Okunma

Facebook AR reklamları özelliğini test etmeye başlıyor


10 Temmuz 2018 Salı 20:00
Facebook AR reklamları özelliğini test etmeye başlıyor

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, AR reklamları özelliğini test etmeye başladığını duyurdu. Şimdilik yalnızca ABD’de test edilecek olan Facebook AR reklamları, dijital reklamlara yeni bir boyut getirecek.

Facebook AR reklamları nasıl çalışacak?

Facebook AR reklamları, Snapchat’in yüz filtreleri teknolojisiyle hemen hemen aynı şekilde çalışacak. Reklamı yapılan ürünün yüzünde nasıl durduğunu merak eden kullanıcı, AR efektleri sayesinde bu ürünü yüzünde görebilecek ve ona göre satın alabilecek.

facebook ar reklamlari

Facebook ilk AR reklamını Michael Kors marka bir gözlük modeliyle test etmeye başladı. Bir mankenin üstünde gösterilerek görsellenen gözlük, görsele bir defa tıklayınca AR efekti olarak karşınıza çıkıyor ve ön kamera aracılığıyla yüzünüzde görülebiliyor. Üstelik gözlüğün diğer renk seçeneklerinin de denenebilmesi şaşırtıcı detaylar arasında yer alıyor.

Bu reklam modelinin tüm dünya geneline ne zaman yayılacağı hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Fakat Facebook’un bu konuda başarılı olduğu takdirde bu reklam modelini, tüm dünyaya hızla yayacağı tahmin ediliyor.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook AR reklamları özelliğini test etmeye başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook AR reklamları özelliğini test etmeye başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook AR reklamları özelliğini test etmeye başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "