Okunma

Facebook attığı SMS’lere açıklık getirdi


16 Şubat 2018 Cuma 13:35
Facebook attığı SMS’lere açıklık getirdi

Facebook attığı anlamsız mesajlar hakkında açıklama yaptı. Firmadan bazı kullanıcılara garip mesajlar gitmeye başlamıştı. Yapılan açıklamayla sorunun detayları paylaşıldı.

Uygulama veya servislere giriş yaparken telefona gelen SMS’ler, güvenlik düzeyini fazlasıyla arttırıyor. İkili doğrulama adı verilen bu sistem ile şifrenize ek olarak gelen kodu da sisteme girmeniz gerekiyor.

Facebook ikili doğrulama sistemini kullananlar sorun yaşadı

Sosyal medya devi, ikili doğrulama yöntemi olarak SMS’i kullanan kullanıcılara bazı anlamsız mesajlar atmaya başladı. Mesajlar, ikili doğrulamayı sadece SMS ile almayı seçen kullanıcılara gidiyor.

Nedeni anlaşılamayan mesajlar hakkında firma ilk önce sessizliğini korudu. Ancak, kısa süre önce bir açıklama yaparak bilgi verdi.

Açıklama geldi

Kısa süre önce firma tarafından yapılan açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

”Kullanıcılarımıza ikili doğrulama da dahil olmak üzere, bildirimleri kontrol imkanı veriyoruz. Bu durumu inceleyerek, insanlara yardımcı olabileceğimiz bir şey olup olmadığına bakıyoruz. Ayrıca, ikili doğrulamayı U2F kodlarıyla veya kod oluşturucu ile kullanan kullanıcılar, telefon numaralarını Facebook’a vermek durumunda değil.”

::İkili doğrulama hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook attığı SMS’lere açıklık getirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook attığı SMS’lere açıklık getirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook attığı SMS’lere açıklık getirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "