Okunma

Facebook Başkasından mı Çalacak?


10 Haziran 2013 Pazartesi 05:13
Facebook Başkasından mı Çalacak?

Facebook, akıllı telefonların kamerasını kullanarak kısa süreli video kaydetmek ve bu videodaki en iyi kareyi yakalamanın yanı sıra, o andaki kişileri, yerleri ve firmaları otomatik etiketleyerek paylaştırmayı hedefliyor.

Bu özelliğin patenti için mücadele eden firmanın bazı sorunları var. Bunlar arasında, söz konusu özelliğin bazı akıllı telefonların (HTC Zoe gibi) kamera yeteneklerinde bulunması ve Facebook‘un bu özellik için patent başvurusunda bulunduğu dönemlerde, bazı girişimlerin bu amaca yönelik olarak benzer çalışmalar yapması var.

Kullanıcılara gelmesi, uzun sürmeyecek

Yasal süreçler tamamlandığında veya bu amaca hizmet eden diğer girişimlerle anlaşma sağlandığında Facebook, bir şekilde bu özelliği kullanıcılara sunacak gibi görünüyor.

Söz konusu yeniliğin ne olduğunu daha iyi anlamak için, benzer hizmeti sunan HTC‘nin kamera özelliklerine buraya bakabilirsiniz.

:: Facebook’un bu özelliğini nasıl buluyorsunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Facebook Başkasından mı Çalacak?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook’ta google gibi bilgilerimizi satıyor yyerindibine girsin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook’ta google gibi bilgilerimizi satıyor yyerindibine girsin

 3. Enisor dedi ki:

  hayırlısı diyelim ama zor bence olması

 4. drjacob dedi ki:

  İşi zor ancak olursa iyi olur

 5. SDN Okuru dedi ki:

  keşke mark biraz bunlarla uğraşacağına gidip çoluk çocuğa karışsa 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Karşısında Nokia var bu biraz zor

" Facebook Başkasından mı Çalacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Başkasından mı Çalacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Başkasından mı Çalacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "