Okunma

Facebook, Burger King’e Ayar Verdi


16 Ocak 2009 Cuma 08:57
Facebook, Burger King’e Ayar Verdi

Burger King’in bir süre önce yayınladığı Whopper Sacrifice adlı uygulama, 10 arkadaşını listesinden silenlere ücretsiz bir Whopper kuponu hediye ediyordu. Ancak bu sistem, site yönetiminin pek hoşuna gitmiş gibi görünmüyor.

Gerekçe Aynı: Mahremiyet

Facebook ekibi tarafından, kullanıcıların kişisel bilgilerine saldırı olarak nitelendirilen Whopper Sacrifice uygulaması, geliştiricilerle görüşüldükten sonra kaldırıldı. Arkadaş listesinden kişi silenlerin kaydını tutan uygulama, bu yönüyle kullanıcı mahremiyetine zararlı özellikte bulundu.

Burger King‘in yeni bir çözümle uygulamayı düzenleyip düzenlemeyeceği bilinmiyor. Ancak bir haftadan kısa bir sürede 82.771 kişi tarafından 233.906 arkadaşın silinmesi, fast food zincirinin bugüne kadar yaptığı en verimli reklam olarak tarihe geçebilir.

:: Facebook’un kararını doğru buluyor musunuz?

Bilgi İçin : Whopper Sacrifice
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook, Burger King’e Ayar Verdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    vay be helal olsun ne diyelim çoluk çocuk kaynıyor artı online çalısanların mekanı haline de gelmeye başladı.tanıyan tanımayan birbinini ekliyor amaç bulamadıgınız arkadaslarınızı bulmak değil mi milletin listesi1000 lerle ifade ediliyor o kdar mı çok arkadası var acaba 70 lerde geziyor bizimkisi eş dost akraba lise, üniversite felan millet ne amaçlı kullanıyo oda ayrı konu

" Facebook, Burger King’e Ayar Verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Burger King’e Ayar Verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Burger King’e Ayar Verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "