Okunma

Facebook Cebe Yerleşti!


08 Eylül 2009 Salı 07:36
Facebook Cebe Yerleşti!

Birçok mobil cihaz üreticisinin ve mobil işletim sisteminin, web uygulamaları ile daha uyumlu bir yapıyı tercih etmesinin yanı sıra, özellikle Facebook konusunda daha hassas davranmasının ne derece önemli bir strateji olduğu, Facebook blogundan Henri Moissinoc tarafından yayınlanan bir yazı ile istatistikî bilgiler ışığında doğrulanmış oldu.


Hem mobil cihazınıza özel üçüncü şahıs yazılımlar kullanarak, hem de m.facebook.com adresinden mobil cihazlara uygun bir arayüzle Facebook hesabınıza erişebiliyorsunuz.

Buna göre tüm dünyadaki 65 milyon Facebook kullanıcısı, hesaplarına mobil cihazlarından erişmeyi tercih ediyor. Bu oranı sadece 8 ay önceki verilerle kıyasladığımızdaysa hayli ilginç bir durumla karşılaşıyoruz. Zira bir yıldan daha kısa bir süre önce paylaşılan bilgilerde, mobil cihazlarından Facebook’a erişen kullanıcı sayısı sadece 20 milyondu. Bu da 8 aylık bir dönemde %325‘lik bir artış manasına geliyor.

:: Mobil cihazınız üzerinden hangi web uygulamalarını daha çok kullanıyorsunuz?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook Cebe Yerleşti!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hangi cep tel facebook oyunları ve videoları açabiliyor

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ahmet bey, önereceğiniz en iyi işletim sistemli cihaz hangisi?

" Facebook Cebe Yerleşti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Cebe Yerleşti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Cebe Yerleşti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "