Okunma

Facebook Çevrimdışı Videoları Test Ediyor


08 Temmuz 2016 Cuma 12:30
Facebook Çevrimdışı Videoları Test Ediyor

Dünya genelinde 1.59 milyar kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya uygulaması Facebook, mobil internet erişiminin çeşitli sorunlar barındırdığı bölgelere uygun olarak yeni bir özellik meydana getiriyor.

“Çevrimdışı video” adındaki özellik ile birlikte, kullanıcılar Wi-Fi bulunan bir yerde kaydettikleri videoları, mobil internetin sınırlı olduğu yerlerde Facebook üzerinden izleyebilecekler.

Facebook’un söz konusu uygulamayı ilk olarak, dünya üzerinde en çok internete erişim problemine sahip ülkelerinden biri olan Hindistan‘da deneyecek.

16-07/07/facebook-image.jpg

Facebook çevrimdışı videoyu test ediyor

Facebook’un çevrimdışı video özelliği ile mobil internete ulaşımın sınırlı olduğu bölgelere odaklanmak istediği belirtiliyor.

Uygulamanın Haber Kaynağı algoritmasına eklenecek özellik ile uygulama bünyesindeki videolar çevrimdışı bir şekilde izlenebilecek.

Kullanıcılar Wi-Fi bulunduran bir yerde indirdikleri bir videoyu, kapsaması az olan bir internet erişiminde dahi izleyebilecekler.

Facebook‘un yeni bir güncelleme ile kullanıcılara sunacağı özellik ayrıca, reklamların çevrimdışı videolarda yer almamasını sağlayacak.

Facebook’un çevrimdışı video özelliğini, yayıncılar tarafından “Sayfa Ayarları” bölümünden kapatabileceği Engadget‘daki haberde yer aldı.

Facebook çevrimdışı video özelliğine ek olarak gün itibariyle OpenCellular adındaki kablosuz ağ platformunu açıklamış durumda.

Facebook, kullanıcıların bugünden itibaren bu ağı kullanarak uygulamaya bağlanabileceklerini belirtiyor.

:: Facebook’un çevrimdışı video özelliğinin yararlı olacağını düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook Çevrimdışı Videoları Test Ediyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çıkış yapan nolacak ne kadar akıllısın

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ben bu özelliği kullanıyodumki zaten 😀 Çevrimdışıyken videolara tıklayıp izliyordum

" Facebook Çevrimdışı Videoları Test Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Çevrimdışı Videoları Test Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Çevrimdışı Videoları Test Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "