Okunma

Facebook da Kapatılabilir!


27 Mart 2014 Perşembe 20:01
Facebook da Kapatılabilir!

Ülkemizde Twitter‘ın erişime engellenmesinden sonra, bugün de yüklenen “ses kayıtlarından” sonra YouTube‘a da erişim engeli gelmişti. Mevcut videoların silinmesinin talep edilmesinin yerine direk erişimi engelleyen TİB‘in çok yakında popüler sosyal ağ Facebook’u da engelleyeceği iddia ediliyor.

Facebook’a da erişim yasağı gelebilir

Star TV Ana Haber bülteninde yer alan habere göre; Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, Facebook‘u da engelleme gibi bir düzenlemede bulunuldu. Eğer bu haber doğru çıkarsa bu gece saatlerinde Twitter ve YouTube’un ardından Facebook da erişime engellenmiş olacak.

Alınan kararlar yanlış!

Bu kararların çok yanlış olduğunu, sakıncalı veya tehdit unsuru oluşturan videoların silinmesi yerine direk sosyal medya ile iletişimin kesilmesinin sağlıksız olduğunu tekrar tekrar belirtelim. Umarız TİB bu engelleme kararlarından bir an önce vazgeçer ve sosyal medya platformları DNS ve VPN kullanmadan erişime açılır.

:: Facebook da kapatılırsa ne olur?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

107 yorum - “Facebook da Kapatılabilir!”

 1. i7_core dedi ki:

  @Benim öyle yeteneklerim vardır,sana cevap olarak yazdığım paragraflarda cevabı gö***** yapayım,kitap yazıp adresine mi postalayayım.Normal olarak ben de vazgeçtim davamdan,haklısın deyip tartışmayı ***** sen daha bir metre yol alamadan aynı lafları farklı cümlelerle yoruma yazıyorsun,bende laf olsun niyetine öyle konu dışı mesajlar atıyorum işte Yağmur yağıyor burada,ne güzel değil mi,git biraz açık havada dolaş,bu dünya siyasetten ibaret değ***** de tatmak lazım..

 2. Turab Garip dedi ki:
 3. i7_core dedi ki:

  Sende aynı takımdansın ***** gelir kelimeleri ağzımızdan alır,diğeri konuşma hakkımızı ***** razı ***** verdiğinde söyle de konuşayım…

 4. Turab Garip dedi ki:

  Burası "sosyal paylaşım" sitelerinin defalarca yasaklandığı ülke. Seni mi kıracağız, Twitter olsun, zira bire bir aynı durum oldu, olmaya devam ediyor. O yüzden Facebook da Twitter gibi, YouTube gibi kapandığında sizi bu konuya tekrar bekleriz.

 5. i7_core dedi ki:

  Oo hepten kafa gitmiş.Face açık gibi sanki,orası hangi ülke ?

 6. Turab Garip dedi ki:

  Normalde bir adamı öldürdüğün zaman sana bir ülkede idam cezası verilir, bir ülkede müebbet vs. Sana sorarlar, neden bu cezayı aldın; cevabını verirsin, "cinayet işledim".

  Şimdi Facebook yasaklandı. Yasaklanmasını destekleyen partizanlara soruluyor; neden kapatıldı?

  Cevaplar şöyle:

  1- Vergisini ödesin kardeşim, vergi ödemiyor!
  2- Ne vergisi ya arkadaş, ondan değil ülkenin gizli bilgileri yayınlandığı için yasaklandı!
  3- Ne alaka ya, zaten türlü yollarla girilebiliyor; esas tavır koymak için yasakladık!
  4- Tavır koyduk da bizi takmadı, biz ona maddi zarar vermek için kapattık. Türkiye’den girilmeyince bilmem şu kadar zarar ***** />
  5- Başbakana hakaret ediyorlar, tabii ki yasaklanacak!

  Yani ortada hiç net bir bilgi yok. Kendi aralarında bile anlaşamıyor, kendi aralarında bile birbirlerine laf atıyorlar. Sonra diyorsun ki hah resmi açıklama geldi, şimdi anlaşılır neden kapatıldığı; okuyorsun.. Yusyuvarlak ifadelerle, kem küm kem.. Eğer ortada "gerçek bir sebep" olsaydı, herkes bu sebebin ne olduğunu bilmez miydi? Ortada bir sebep olmadığı için, herkes kendince bahane bulmaya çalışıyor neden kapatıldığına ***** />

  Halbuki örnekte söylediğim gibi, adam cinayet işlemişse, aldığı cezayı tartışmazdık ki; herkes bilirdi bu cezayı niye aldığını. Ama tartışıyorsak, kimse bilmiyor, herkes kendine göre yorum yapıyor demektir. Tek başına bu durum bile partinin telaş içinde olduğunu, ne yapacağını bilmez bir durumda sağa sola sataştığını ispat etmeye yeter.

 7. edox dedi ki:

  Bu foruma acilen "fehmi koru" rütbesi eklenmesi lazim.

" Facebook da Kapatılabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook da Kapatılabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook da Kapatılabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "