Okunma

Facebook, Face.com’u Kapatıyor


09 Temmuz 2012 Pazartesi 16:00
Facebook, Face.com’u Kapatıyor

Facebook’un Face.com’u satın almasının üzerinden daha bir ay kadar bir süre geçmişti ki, dün gece gelen haberler Face.com ve yüz tanıma sistemi Klik’in tamamen ortadan kaldırılmak üzere olduğunu ortaya çıkardı.

Facebook’un bu hamleyi yapması bekleniyordu fakat tek bilinmeyen, bu hamlenin ne zaman gerçekleşeceğiydi. Face.com’un dün geliştiricilere gönderdiği bir e-postada, Face.com’un ve Klik adlı iPhone destekli yüz tanıma sisteminin açık kaynak kodlarına verdiği desteğin bir ay içerisinde tamamen ortadan kalkacağı belirtildi.

E-postada “Facebook’taki arkadaşlarımızla çalışmak için can atıyoruz. Bunun ilk adımı olarak da Face.com’un ve tüm ürünlerinin açık kaynak kodlarına verdiğimiz desteği çekiyoruz. Bir ay sonra siz geliştiriciler Face.com’dan hiçbir destek alamayacaksınız.” sözleri yer aldı.

:: Face.com’un kapatılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Facebook, Face.com’u Kapatıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bence iyibirşey değil

 2. thesavarona dedi ki:

  Hem satın al geliş***** ani kararla kapa ..

 3. Keylogger dedi ki:

  Ömrü kısa oldu desenize 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bence facebook’ta kapatılmalı.Tabi bunun şu an için olması mümkün değ***** saygı duyuyorum Facebook tasarımı,kullanıcıya verdiği hizmet,her ne kadar güncellemelerden sonra şikayet edilsede kullanım rahatlığı olarak muhteşem bir sosyal paylaşım ***** artık atasözümüz olan “nerede çokluk orada …luk” lafının gerçeğe dönüşünü izler ***** hesapların dışında milyonlarca fake hesap,en ünlü kurum sayfalarının paylaştığı bağlantıların bile altında sürekli reklam sürekli link,her önüne gelenin açtığı saçma sapan sayfalar vs. vs. artık gerçekten kötüye gittiğini düşünüyorum facebook’***** buna bir dur diyecek gerekli önlemleri alarak yada başka yatırımlara yö***** son zamanlarda herkes doğru kaynak,doğru bilgi için twitter’ı araştırıyor kurumların ordaki sayfalarına,kişilerin ordaki profillerine bakı***** bu duruma son verirler yoksa facebook küçük kullanıcı kitlesini değil ama yetişkin kabul edilen kullanıcı kitlesini hız kaybedecek..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  kapitalizmin uşağı olmuşlar

 6. SDN Okuru dedi ki:

  korkunun ecele faydası yok.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  daha kırkı bile çıkmamış

" Facebook, Face.com’u Kapatıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Face.com’u Kapatıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Face.com’u Kapatıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "