Sosyal medya devlerinin CEO’ları ifade verecek


19 Şubat 2021 Cuma 10:11
ABONE OL
Sosyal medya devlerinin CEO’ları ifade verecek

Facebook, Twitter ve Google‘ın CEO’ları yakında Kongre’nin önüne bir kez daha çıkacak. Mark Zuckerberg, Jack Dorsey ve Sundar Pichai, House Enerji ve Ticaret Komitesi‘nin 25 Mart‘taki duruşmasında ifade vermeyi kabul ettiler.

Gerçekleşecek duruşmada, şirketlerin Covid-19 aşıları hakkındaki yanlış bilgiler ele almaları da dahil olmak üzere 2020 seçimlerindeki “çevrimiçi platformları rahatsız eden yanlış bilgi ve dezenformasyon” ele alınacak.

Komite başkanları duruşma ile ilgili beyanda bulundu

Komite başkanlarının duruşma ilgili yaptığı açıklamaya göre bu duruşma, komitenin çevrimiçi platformları yanlış bilgi ve dezenformasyonun artan artışından sorumlu tutma çalışmalarını sürdürecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Komite başkanları, duruşmayı şu şekilde değerlendiriyor;

COVID-19 aşısı hakkındaki yalanlar olsun veya seçim sahtekarlığı iddialarının çürütülmesi olsun, bu çevrimiçi platformlar yanlış bilgilerin yayılmasına, ulusal krizlerin gerçek hayatla yoğunlaşmasına, halk sağlığı ve güvenliği açısından korkunç sonuçlara yol açmasına neden oldu.” dedi.

Ayrıca duruşma ile ilgili beyanlarını da dile getiren komite başkanları, Bu duruşma, komitenin çevrimiçi platformları yanlış bilgi ve dezenformasyonun artışından sorumlu tutma çalışmalarını sürdürecektir. Çok uzun bir süredir büyük teknoloji, çevrimiçi kitleleri için bariz bir şekilde yanlış bilgileri teşvik etmek ve yükseltmek için oynadıkları rolü kabul edemedi. Endüstri öz denetimi başarısız oldu. Sosyal medya şirketlerini yanlış bilgilendirme ve dezenformasyona izin vermeye ve hatta bunları teşvik etmeye iten teşvikleri değiştirme çalışmalarına başlamalıyız.” ifadesinde bulundu.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Sosyal medya devlerinin CEO’ları ifade verecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal medya devlerinin CEO’ları ifade verecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal medya devlerinin CEO’ları ifade verecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği