Okunma

Facebook saldırısında bilgileriniz çalındı mı?


13 Ekim 2018 Cumartesi 10:30
Facebook saldırısında bilgileriniz çalındı mı?

Geçtiğimiz ay yapılan Facebook saldırısı dolayısıyla, Facebook bazı yeni duyurular yaptı. Facebook tarafından yeni yayınlanan bir araç ile saldırıdan etkilenip etkilenmediğinizi kontrol edebilirsiniz.

Facebook saldırısı hesabınızı etkiledi mi?

25 Eylül tarihinde fark edilen ve Facebook tarafından yapılmış olan duyuruda, toplamda 90 milyon hesabın etkilenmiş olabileceği saldırı ile ilgili detaylar paylaşılmıştı. Duyuruda Facebook’un token sistemlerinin hackerlar tarafından exploitlendiğini ve bunun sistemdeki 3 açıktan dolayı olduğu da belirtilmişti.

Bugün, Facebook tarafından yayınlanmış yeni bir araçla, saldırıdan etkilenip etkilenmediğinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Bu sayfadan ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Sayfayı biraz aşağı kaydırdığınızda, hesabınızın durumunun yazılı olduğu pencereyi bulabilirsiniz.

facebook hack

Şahsi hesaplarımızda denediğimiz araç tarafından etkilenmemiş olduğumuz belirtiliyor. Ancak, açıklamada yazan “saldırıdan etkilenmiş olan yeni hesaplar bulursak bildireceğiz” cümlesinden görebileceğiniz üzere ise kesin olarak etkilenmemişiz diyemiyoruz. Kesin olarak etkilenmiş olan 30 milyon civarı hesabın olduğu bilinse de hala potansiyel olarak etkilenmiş olabilecek olan, 60 milyon hesabın daha bulunduğunu belirtelim.

Etkilenen hesapların isimleri, iletişim bilgileri ve diğer önemli bilgiler hackerların eline geçmiş durumda. Ayrıca durum fark edilmeden önce, etkilenen tüm hesaplar, hackerlar tarafından tamamen erişilebilir durumdaydı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook saldırısında bilgileriniz çalındı mı?”

  1. Mustafa dedi ki:

    Facebook kullanmadığım için kafam rahat

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Nedir bu hackerlardan çektiğimiz?

" Facebook saldırısında bilgileriniz çalındı mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook saldırısında bilgileriniz çalındı mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook saldırısında bilgileriniz çalındı mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "