Okunma

Facebook Hangi Bilgileri Kullanıyor?


28 Ağustos 2009 Cuma 10:30
Facebook Hangi Bilgileri Kullanıyor?

Kanada Mahremiyet Denetçisi tarafından verilen tavsiye üzerine gizlilik ayarlarını tekrar elden geçiren Facebook, bundan böyle uygulamaların tam olarak hangi bilgilere eriştiği konusunda daha şeffaf olmasını sağlayacak.

Diğer bir deyişle, “Bu uygulama bazı profil bilgilerinize erişmek istiyor” yerine, sizin veya arkadaşlarınızın hangi profil bilgilerine ihtiyaç duyulduğunu görüp, ona göre onay verebileceksiniz.

Uygulama Hazırlama Kiti de Yenilenecek

Geliştiricilerin kullandığı API için de bazı değişikliklerin habercisi olan bu yeni sistem, hangi bilgileri kimlerle paylaşacağına son kullanıcıların karar vermesi açısından oldukça faydalı görünürken, son dönemde sıklaşan ve yeni üye kazanmak için tüm arkadaşlarınıza mesaj gönderen baş belası uygulamaların yayılmasına da bir son verebilir.

:: Facebook’un yeni kararından memnun musunuz?

Bilgi İçin : Facebook
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook Hangi Bilgileri Kullanıyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    walla güzel düzenleme olacak,
    bir de haber kaynağında sadece videoları filtreleme gibi birşey olsa… millet youtube kullanmadı, şimdi facebooku youtube gibi kullanıyor, bi günde 10 sayfa bilgi akıyor haber kaynağında 🙂

" Facebook Hangi Bilgileri Kullanıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Hangi Bilgileri Kullanıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Hangi Bilgileri Kullanıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "