Okunma

Facebook hesabını kalıcı olarak silme


19 Temmuz 2018 Perşembe 15:20
Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silme ve bir daha açılmamasını sağlamak isteyenlerin, hesaplarını kapatmak için dondurma işlemi yerine tamamen silme işlemini uygulamaları gerekiyor. Ancak hesabınızı tamamen silme, yani Facebook hesabını kalıcı olarak silme öncesi bilmeniz gerekenleri de açıklayalım. İşte Facebook hesap silme Türkçe anlatımı.

Facebook hesap silme Türkçe anlatımı

Hesap kapatma öncesi bilinmesi gerekenler

Facebook hesabınızı kapattığınızda eğer sayfanız veya gruplarınız var ve o sayfa ve grupların da tek yöneticisi sizseniz, hesapla birlikte sayfa veya gruplarda silinecektir. (Sayfanın silinmemesi için ikinci bir yönetici eklenebilir.) Yine de Facebook 14 gün beklemeden silme gibi bir düşünceniz varsa, şimdilik bunun mümkün olmadığını hatırlatmak isteriz.

Silinen hesap bir daha hiçbir şekilde yeniden açılamıyor. Bu nedenle Facebook hesap silme öncesinde iki kere düşünün.

Facebook üzerinde yaptığınız bazı şeylerse hesabınızda tutulmaz. Örnek vermek gerekirse, hesabınızı silseniz bile arkadaşınıza gönderdiğiniz mesajlar onda kayıtlı kalabilir. Bu bilgiler, siz hesabınızı sildikten sonra da kalır.

Hesabınızı sildiğinizde diğer insanlar sizin profilinizi hiçbir şekilde görmeyecektir. Yine de tüm verilerin silinmesi hayli vakit alabilir. Hesabınıza bağlı durum güncellemeleri, fotoğraflar ve videolar yedek bir sistemde tutulmaktadır. Tüm verilerin ortadan kalkması için 90 güne kadar beklemeniz gerekebilir. Bu süre sizin 2 haftalık Facebook Hesap Silme işleminizden bağımsız ilerler.

Facebook hesap silme resimli anlatım

Facebook hesabınızı silmeden önce, hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz gerekiyor. Bunun için aşağıdaki bağlantıdan Facebook Uygulama Ayarlarını açmanız gerekiyor.

Facebook Uygulama Ayarları’nı açmak için buraya tıklayın

Daha sonra uygulama ayarlarında yer alan tüm uygulamaları yanlarında bulunan “x” ile kaldırıyoruz. Bunu yapmadığınız takdirde hesabımız kapanmıyor. Çünkü Facebook, hesapları silme sonrası 2 hafta boyunca hiçbir hareketlilik bulunmamasını istiyor.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silme

Uygulamaları sildikten sonra aşağıdaki bağlantıya giderek “Hesabımı Sil” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Hesabınızı silmek için buraya tıklayın

Facebook hesap silme

Son olarak açılacak popup penceresine Facebook şifrenizi ve güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor.

Facebook hesap silme

Facebook hesap silme işlemi sonrası 2 hafta boyunca hesabınızı hiçbir şekilde açmamanız gerekiyor. Aksi takdirde hesap kapatma işleminiz sıfırlanabilir ve yeniden hesap kapatmak ile uğraşabilirsiniz.

:: Daha önce Facebook hesabı sildiniz mi?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

947 yorum - “Facebook hesabını kalıcı olarak silme”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnstagram silmek istiyorum

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hesabimi silmek istiyom

 3. Anonim dedi ki:

  İşime yaradı <3

 4. Anonim dedi ki:

  adıma kayıtlı olan facebook hesabımı silmek istiyorum

 5. Anonim dedi ki:

  mükemmel

 6. Anonim dedi ki:

  Adıma kayıtlı hesapların hepsini silmek istiyorum

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Adıma kayıtlı bütün hesapların silinmesini ıstiyorum

 8. Anonim dedi ki:

  İki hesabım var ve ben sadece 67 arkadaşımın bulunduğu hesabımı silmek istiyorum ne yapabilirim

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Adıma kayıtlı olan bütün hesaplarının silinmesini istiyorum

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İlk hesabımı silmiştim yeni hesabım kendiliğinden durdu çalışmadı yeni hesap kurmak istedim eski hesabım çıktı profil fotoğrafım genel açık kaldıramıyorum bir önceki hesabımı kullanmak istiyorum.

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İlk hesabımı silmiştim yeni hesabım kendiliğinden durdu çalışmadı yeni hesap kurmak istedim eski hesabım çıktı profil fotoğrafım genel açık kaldıramıyorum

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu facebok hesabımın silinmesini istiyorum

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Facebook hesabım silmek istiyorum

   1. Anonim dedi ki:

    babam KIZIYOR

" Facebook hesabını kalıcı olarak silme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook hesabını kalıcı olarak silme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook hesabını kalıcı olarak silme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "