Okunma

300 milyonluk Facebook Hikayeler için yeni özellik!


27 Eylül 2018 Perşembe 11:34
300 milyonluk Facebook Hikayeler için yeni özellik!

Facebook, bünyesindeki en büyük platformlardan olan Instagram’da başlattığı Instagram hikayeler için reklam özelliğini Facebook Hikayeler için başlattı. İşte Facebook Hikayeler için reklam özelliği ve reklamverenlere sundukları.

Geçtiğimiz yıl Instagram Hikayeler’de reklam uygulamasını başlatan ve reklamverenlerin bu formatı oldukça benimsediğini gören Facebook, dünyanın dört bir yanındaki tüm reklamverenler için Facebook Hikayeler’de de reklam uygulamasını hayata geçirdiğini duyurdu.

Hikayeler için verilen reklamlar nasıl gözükecek?

Bundan böyle markalar ve reklamverenler, haber kaynağı ya da Instagram Hikayeler üzerinden yürüttükleri reklam kampanyalarına Facebook Hikayeler’i de ekleyerek daha fazla insana ulaşabilecekler.

Bu yenilik sayesinde tüm reklamverenler Facebook’un hikaye reklamları için sunduğu hedefleme ve ölçümleme olanaklarından faydalanabilecek, erişim, marka farkındalığı, video görüntülemeleri, uygulama indirme, dönüşüm, trafik ve potansiyel müşteri reklamları gibi halihazırda Instagram Hikayeler için kullandıkları araçları da kullanabilecekler.

Facebook, Hikayeler’de nasıl istatistikler sunuyor?

Facebook, Instagram’a göre daha fazla kullanıcıya sahip bir platform olsa da, son dönemde istatistikler açısından ve kullanım trendleri açısından Instagram, Facebook’un önüne geçmeyi başardı. Ama Facebook, hala kenara atılabilecek bir platform değil.

300 milyondan fazla insan her gün Facebook Hikayeler’i ve Messenger Hikayeler’i kullanıyor. Ipsos tarafından 12 ülkeden 13-54 yaş arası Facebook Hikayeler özelliğini kullanan binlerce kişiyle yapılan araştırmaya göre her üç kullanıcıdan ikisi, en az üç farklı uygulamada hikayeleri düzenli olarak kullanıyor ve kullanıcıların yüzde 63’ü, hikayeleri gelecekte daha fazla kullanmayı planladığını söylüyor.

Öte yandan kullanıcıların yüzde 62’si, bir markayı ya da ürünü hikayede gördükten sonra daha çok ilgileniyor ve kullanıcılar çoğunlukla hızlı ve anlaması kolay (%51), bir indirimi ya da promosyonu duyuran (%51), yeni ürünleri tanıtan (%44), gerçekçi olan (%46) ve ipucu/öneri paylaşan (%45) hikayeleri tercih ediyorlar.
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “300 milyonluk Facebook Hikayeler için yeni özellik!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Ne alakası var bunun Android ile ne alaka 😁

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    youtube reklamlarından tiksinmişken facebook ve instagram reklamları can yakıyor yakında Whatsapp da reklamlara başlar bizde androidden kurtulmanın yollarını ararız

" 300 milyonluk Facebook Hikayeler için yeni özellik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 300 milyonluk Facebook Hikayeler için yeni özellik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 300 milyonluk Facebook Hikayeler için yeni özellik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "