Facebook hikayeler özelliği geldi!


2017-03-29 06:00:00
Facebook hikayeler özelliği geldi!

Facebook Hikayeler özelliği duyuruldu. Son zamanlarda özellikle Instagram tarafında Snapchat özelliklerini aşıran sosyal medya devi, bu aşırmalarında zirve yapmayı başardı. Snapchat Hikayeler özelliği Instagram’da tutunca, şimdi sıra Facebook’un kendisine geldi. Facebook yaptığı güncelleme ile bu özelliği aktif etti.

Facebook Hikayeler özelliği mobilde

Snapchat’in popüler özelliğini ilk kez Ağustos ayında kullanmaya başlayan Instagram, bu özellikle tutunmayı başardı. Günlük 150 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Instagram Hikayeleri şimdi de Facebook Hikayeleri olarak hizmete girdi.

17-01/25/facebook-hikayeleri-sdn-2.png

Facebook Hikayeleri nedir?

Facebook Hikayeleri isim olarak ve konsept olarak Snapchat Hikayeleri ile aynı olsa da, platformun belli avantajlarından yararlanmasını biliyor. Tıpkı Instagram gibi üst bölüme konuşlandırılacak özellik, farklı kare filtreleri sunarak 1 dakikalık hikayeler hazırlamanıza olanak sağlıyor.

17-01/25/facebook-hikayeleri-sdn-3.png

Özellik aynı zamanda interaktif olacak. Sizin yüzünüzü tarayarak uygun AR modunu uygulanabiliyor. Kullanıcılar bu hikayelere mesaj atabiliyor. Direct olarak belirlenen bu özellik, Facebook Messenger‘dan tamamen ayrı bir kullanım sunuyor.

Fotoğraflar ve Videolar sadece arkadaşlarımız ile paylaşılabiliyor. Ayrıca tıpkı Snapchat gibi bu hikayeler 24 saat sonra tamamen silinecek. Ayrıca kullanıcıların zaman tüneline düşmüyor.

:: Facebook Hikayeler hakkında ilk düşüncelerinizi alalım.


 • yazarEmin Çıtak

  Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Facebook hikayeler özelliği geldi!” üzerine 25 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Ya allahaşkına şu nasıl bir vizyonsuzluk nasıl ahlaksızlık ? allah kahretsin ya kapatacam facebookumu falan ! nefret ettim resmen ya…

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Whatsapp o eski haliyle kalmalıydı.. Facebook ta zaman tünelinden önce güzeldi.. VK tarzı birsey yapabilirdi.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Instagram WhatsApp Messenger Facebook az şerefsiz değilsin mark

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Allah cezasını versin Android teki Facebook uygulamasından nefret ediyorum çok hantal çok mu zor ya adam akıllı bir facebook yazmak bu hayatımız masal oldu oraya koy buraya koy… Koy

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Bence gereksiz her sosyal platform birbirinin aynısı oldu.

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Uygulama kaç mb oldu acaba?

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Snapchatime dikkat ettimde snaptaki arkadaşlarımın bir çoğu snap atmıyor böle yaparak snapcatın bütün albenisi bitirdiler kullanmamaya başladı insanlar facebookta var messengerda var whatsapta var instagramda var hepsine gelmek zorundamıydı bu özellik

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Yorumlara baktikca icim kan agliyor 🙂 Ulkemin teknoloji tutkunlugu ya camur atmak ya da taraftarlik yapmaktan oteye asla gidemiyor. Fb, Tw, Sc farketmiyor adamlar yapiyor biz kullaniyoruz, bu kadar basit olay. Elestiri olarakta Facebooktan daha yenilikci adimlar beklenirdi tabiki, fakat snapchat i satin alma girisimi basarisiz olunca en azindan Messenger uzerinden snapchat teki ozellikleri sunmasi mantikli olmus. Cunku Facebook Messenger ile Whatsapp ayni isi yapacaksa iki farkli benzer programa sahip olmanin manasi yok. Arada fark olmali ki, kullanim amaclarida cesitlensin.

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Elinde yüzmilyonlarca abone olan facebook fikir geliştiremesede Snapchat i taklit ederek o tarafa aboneleri kaysın istemiyor. Bence birazda snapchat kullanım şeklini değiştirsin. Facebook'tan çok daha fazla beni eğlendiriyor ama fazla kullanamıyorum.

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Ozellik asirmak ne demek haci. Adam aynisini gelistirmis iste. Ne var aynisini gelistirmede ? Calmak olmuyor ki. Begeniyor adam ben de yapayim diyor yapiyor. Eger diyorsan telif hakkin, fikir ona ait. O zaman ilk yerrlesim yeri kuranlar kimlerse dunyanin onlara para odemesi gerek. Cunku herkeste ev var. Ev fikri kime ait? Pencere fikri, kapi fikri, kilit fikri, tuvalet fikti :)), masa fikri falandi filandi.

  11. SDN Okuru dedi ki:

   biri şu zuckerbergi becersinde kurtulalım

  12. SDN Okuru dedi ki:

   Şu mark sıktı artık

  13. SDN Okuru dedi ki:

   Facebook hesabımı kapattım. Facebook kaldı mı ya? 2010 yılında falan PC'den giriyordum ama artık akıllı telefonlar var. Snap var, Insta var, Twit var. Yani Facebook'un modası geçti. Yaşlı işi bu. Benim amcalar teyzeler kullanıyor hala. Modası geçmiş bir sosyal ağ….

  14. SDN Okuru dedi ki:

   İnstagram da Mark'ın zaten. aynı kodu oraya da işlemişler heralde 😀

  15. SDN Okuru dedi ki:

   Facebook ilk çıktıgın gibi kalsaydın ne olurdu?

  16. SDN Okuru dedi ki:

   Bence snapchat in tüm kodlarını kopyalayıp Facebook a eklesin. En azından fazla uğraşmamış olur.

  17. SDN Okuru dedi ki:

   Hırsız facebook instagram

  18. SDN Okuru dedi ki:

   Bunu da yapın diğer sosyal mecralardan bi farkınız kalmasın ne kadar inovasyonsuzsunuz .

  19. SDN Okuru dedi ki:

   Yenilik 0

  20. SDN Okuru dedi ki:

   sosyal medyayı iyice batırmayı planlıyorlar

  21. SDN Okuru dedi ki:

   Bi bu eksikti

  Yorum yazın