Okunma

Facebook hisseleri düşüşte!


27 Mart 2018 Salı 23:59
Facebook hisseleri düşüşte!

Sosyal medyada başlatılan #deletefacebook kampanyasından sonra birçok önemli kurum ve isim Facebook hesaplarını kapatmışlardı. Bu hareketlenmeden sonra Facebook hisseleri düşüşe geçti.

Facebook hisseleri düşüş

Facebook hisseleri giderek düşüyor

Önce 50 milyon kullanıcının verilerini izinsiz kullanmakla suçlanan Facebook, bu suçlamaların ardından çok büyük tepki aldı.

Whatsapp kurucusu Brian Acton, #deletefacebook diyerek Twitter’dan büyük bir çağrıyı başlattı.

Elon Musk‘ın da SpaceX ve Tesla için açılan Facebook sayfalarını kapatması olayın çok daha büyümesine sebep oldu.

Son olarak da Facebook’un Android kullanıcılarından izinsiz veri aldığı ortaya çıktı.

Tüm bu olaylardan sonra Facebook hakkında çeşitli soruşturmalar açıldı ve Facebook, tarihi bir zararın eşiğine geldi. Eğer Facebook suçlu bulunursa, trilyonlarca dolar tazminat ödemek zorunda kalacak.

Para cezasının yanında suçlamalar ile hisselerinde de milyarlarca dolar kayıp yaşayan sosyal medya devi, bu olaylardan nasıl kurtulacak ya da kurtulabilecek mi zamanla göreceğiz

:: Facebook sizce bu buhrandan kurtulabilecek mi?
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook hisseleri düşüşte! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook hisseleri düşüşte! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook hisseleri düşüşte! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "