Okunma

Facebook resmen yerlerde sürünüyor!


26 Temmuz 2018 Perşembe 12:47
Facebook resmen yerlerde sürünüyor!

Facebook hisseleri geçtiğimiz günlerde açıklanan verilere göre, tam olarak 120 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı. Facebook hisse değeri bir günde yüzde 23 oranında değer kaybına uğradı.

Facebook hisseleri yüzünden dükkanı kapatabilir!

Facebook hisseleri tüm yatırımcıları düşündürecek şekilde düşmüş durumda. Facebook kullanıcı kitlesi başta olmak üzere, sektörde ki değişimlere yenik düşen Facebook hisseleri, gelecek için umut vaat etmiyor.

facebook hisseleri

Hisse değerleri için en son açıklamayı Nisan-Mayıs döneminde yapan Facebook yetkilileri, o dönem için yüzde 31 oranında bir büyüme açıklamıştı.

Peki, Facebook neden değer kaybetti?

Facebook hisse fiyatları tarihinin en büyük düşüşünü yaşadı. Ekonomi ve medya gündemine oturan bu haber, Facebook neden değer kaybetti sorusunu da beraberinde gündeme taşıdı.

Bu değer kaybının ilk nedeni Facebook kullanıcı sayısı için yaşanan ciddi düşüşler. Facebook 25 yaş altı yeni kullanıcı sayısında yapılan araştırmalara göre tam olarak 2 milyon kayıp yaşadı. Bu da direkt büyüme oranını etkiledi.

Aynı zamanda son dönemde %50 oranla artarak 7 milyar 400 milyon seviyesine yerleşen Facebook giderleri de kâr oranının bir hayli düşmesine neden oldu.

Facebook değer kaybetti ancak halen bir numara!

Facebook değer kaybetti haberlerinin piyasada yayılmasından sonra, Facebook’un B planı olan diğer sosyal medya ağlarına bakmak biraz da olsun yatırımcıların rahatlamasını sağladı.

facebook hisseleri

Facebook bir yandan değer kaybederken, sahibi olduğu diğer platformlardan paraya para demiyor. Facebook 2012 yılında 1 milyar dolar karşılığında satın aldığı Instagramüzerinden kaybettiği tüm genç kitleyi geri kazanmış durumda.

Yapılan araştırmalara göre Instagram genç kullanıcı sayısı bu sene içerisinde 1 milyon 600 bin artacak. Bu Facebook hisse fiyatları üzerinde etkili olmasa bile, şirketin temel giderlerinde büyük bir destek sağlayacaktır.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook resmen yerlerde sürünüyor!”

  1. Anonim dedi ki:

    80 yaşındaki ninelerde bile instagram fb var.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Türk milleti var olduğu sürece Facebook’a birşey olmaz!

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Facebook musun reklam sitesimisin belli değil daha dur yakında instagramda bitecek herkes twitter da

" Facebook resmen yerlerde sürünüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook resmen yerlerde sürünüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook resmen yerlerde sürünüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "