Okunma

Facebook ve Twitter’ı Birbirine Bağlıyoruz


13 Mayıs 2011 Çarşamba 14:30
Facebook ve Twitter’ı Birbirine Bağlıyoruz

İnternet kullanıcısı olup da Facebook‘u duymayan yoktur. Tüm dünyada yarım milyar kullanıcısı olan Facebook, sosyal ağ çılgınlığının merkezi konumunda.

Facebook Uygulamaları Nasıl Kaldırılır?

Facebook’un liderliğini sürdürdüğü bu alanda artık bir fenomen haline gelen bir başka site daha var. Düşüncelerinizi 140 karakterle paylaşabildiğiniz Twitter da artık çok fazla insan tarafından kullanılıyor.

Twitter’da yazın Facebook’ta da çıksın

İki Hesabı Birleştirin

Bu iki sosyal ağdaki hesaplarınızı bir araya getirmeniz mümkün. Twitter‘da paylaştığınız bir ileti Facebook profilinizde de gözüksün istiyorsanız, yapmanız gerekenleri size adım adım anlatıyoruz.

Twitter Uygulaması

Facebook ile Twitter‘ı bir araya getiren bir Facebook uygulaması bulunuyor. Bu uygulamaya http://apps.facebook.com/twitter/ adresinden ulaşabiliyorsunuz. Burada alt kısımda yer alan İzin Ver tuşuna basıp devam edin.

Karşınıza çıkan bu ekranda Twitter ve Facebook hesaplarınızı bağlamak isteyip, istemediğiniz soruluyor. Devam etmek için Twitter kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Allow‘a basmanız gerekiyor.

Hesaplar Bağlandı

Bu işlemi yaptıktan sonra iki hesabın birleştirildiğini söyleyen bu ekran karşınıza çıkıyor.

Bu ekranın orta kısmında yer alan ve yanında Facebook Profile yazan kutuyu işaretleyip, Twitter güncellemelerinizin Facebook‘ta çıkmasını sağlayabiliyorsunuz.

Bu kutuyu işaretlediğinizde, sizden izin isteyen bir pencere çıkıyor. Burada Allow tuşuna tıklayın.

Twitter Ayarları

Bunları yaptıktan sonra Twitter hesabınızı açın. Sağ üst tarafta adınızın alt kısmında açılan menüde Settings bölümüne tıklayın.

Bu menüde en sağda bulunan Connections sekmesinde Facebook’taki Twitter uygulamasını görebiliyorsunuz. Eğer iki hesap arasındaki bağlantıyı kesmek istiyorsanız, buradaki Revoke Access tuşuna basabilirsiniz.

İki hesap bağlandıktan sonra Twitter‘da yazdığınız iletiler, yukarıdaki şekilde olduğu gibi Facebook profilinizde de gözükecek.

:: Twitter ve Facebook’u ne sıklıkla kullanıyorsunuz?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


yazarFerit Çelik

Ferit, henüz MIS öğrencisi ziyadesiyle editör. Elimden her iş gelir kalıbının sonuna specialist eklemiş bir meraklı olan Ferit, eski Apple teknisyeni ve IBM stajyeri.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

11 yorum - “Facebook ve Twitter’ı Birbirine Bağlıyoruz”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar facebook -twitter bağlantısını sağladıktan sonra, her tweetin facebook’da belirmesi değil de, sadece istediklerime onay vermem mümkün mü? yani, her tweet değil de, benim onayladıklarım facebook’da gözüksün.Konuyla ilgili bilgisi olan var mı ?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ben bağlanmasını istemiyorum bunu nasıl iptal ederim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  facebook nasıl giriliyo çözemedim bir türlü

 4. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaşlar 2. sayfadaki izin ver’in olduğu sayfaya ulaşmak için altında verilen linke tıklıyorum ama karsıma bu sayfa çıkmıyor facebook üzerinden twitter yazılı bi sayfa açılıyor ama izin ver diye birşey çıkmıyorum twitter için sing up butonu var sadece

 5. pc_manyak dedi ki:

  Verildi Kilit

 6. blgram dedi ki:

  Aynen Twitterın yeri ayrı facebook’un yeri ayrı. Facebook’u kapatmak istiyorum ama sırf bazı arkadaşlarım orda diye kapatmıyorum. Twitter ise benim için özel bir alan. Özel arkadaşlarım var. Öyle herkesi takip etmiyorum.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  YA ben bu twitter’i kullanmayı çözemedim anasını satim ya:)

 8. Elbruz46 dedi ki:

  Hayatta Bağlamam…

  Twitter Benim Özgür Alanım…

  Facebook ise Eş Dost Arkadaş Ortamım…

  Twitter da yazdıklarımı eş dost arkadaş okusun isteseydim Facebookta yazardım…

 9. turgutreisfb dedi ki:

  yaptım oldu

 10. REDFOKS dedi ki:

  Daha öncede denemiştim makaleyi görünce yeniden deneyim dedim ama bana karşı gıcığı var bağlanmıyor hesaplar bir birine..

Yorum yazın

Geri bildirim