Okunma

Facebook İstasyon, İstanbul’da açıldı


12 Eylül 2019 Perşembe 14:39
Facebook İstasyon, İstanbul’da açıldı

Bir süredir hakkındaki bilgileri sizlerle paylaştığımız Facebook İstasyon İstanbul, sonunda açıldı. Türkiye’deki topluluk merkezi faaliyetlerine başladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Facebook ve Habitat Derneği‘nin ilk topluluk merkezi ülke ekonomisini artırmayı hedefliyor.

Facebook İstasyon İstanbul’da faaliyetlerine başladı

Türkiye‘deki insanları, toplulukları ve işletmeleri bir araya getiren Facebook İstasyon, onlara ihtiyaç duydukları büyüme konusunda yardımcı olacak. Ayrıca, gereken becerilere ve kaynaklara ulaşması konusunda da destek olacak.

Facebook İstasyon, Türkiye toplumunun ve ekonomisinin dijitalleşmesine odaklanan bir dizi farklı eğitime, programa ve atölye çalışmasına ev sahipliği yapacak. Farklı toplulukları ve sosyal grupları bir araya getirerek fikir paylaşımında bulunmaları sağlayacak olan İstasyon ayrıca gruplara fiziksel bir alan da olacak. Ayrıca, ülkedeki işletmelere küresel pazarlara ulaşmaları ve iş arayışında olan bireylere iş bulmaları için de destek olacak.

Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, Facebook’un insanların, toplulukların ve KOBİ‘lerin teknolojiyi kullanarak başarılı olmaları için daha çok şey yapmak istediğini dile getirdi.

Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departman Başkanı Çağatay Pekyörür de Türkiye’deki 35 bin kişiye eğitim vereceklerini söyledi. Ayrıca Pekyörür, girişimlerin yalnızca İstanbul ile sınırlı kalmayacağını belirtti.  TOBB ve Habitat iş birliğiyle, Türkiye’nin sekiz farklı ilinde daha bölgesel topluluk merkezleri açılacak. Gaziantep, Denizli, Samsun, Antalya, Diyarbakır, İzmir, Ankara ve Kayseri’deki bu topluluk merkezlerinde işletmelere destek verilecek.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook İstasyon, İstanbul’da açıldı”

  1. Anonim dedi ki:

    Facebook istasyon projesinin web adresi var mıdır?

" Facebook İstasyon, İstanbul’da açıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook İstasyon, İstanbul’da açıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook İstasyon, İstanbul’da açıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "