Okunma

Facebook komplo teorisini yalanladı!


30 Ekim 2017 Pazartesi 12:00
Facebook komplo teorisini yalanladı!

Facebook komplo teorilerinde yeni perdeye hoşgeldiniz. Facebook gibi sosyal medya devi markalar söz konusu olduğunda komplo teorilerine gerçekten bayılıyoruz. Bunlardan son zamanlarda en çok ön plana çıkan teori ise mikrofon güvenliği olmuştu. Facebook Messenger’dan dolayı mikrofon izni verdiğimiz Facebook, aslında bu özelliği çok farklı amaçlar için kullanıyordu.

2016 yılının Yaz aylarında popüler hale gelen dedikoduya göre akıllı telefonunuzun mikrofonu sürekli olarak sizi dinliyor. Bu noktada belli anahtar kelimeleri seçiyor ve sizin Facebook ayarlarınıza kaydediyor. Bir sonraki Facebook kullanışınızda size gösterilen reklamlar da seçilen anahtar kelimelere göre oluyor.

facebook komplo

Facebook komplo teorileri bitmek bilmiyor

Bu teorinin prensibi halen tartışılırken, Facebook çalışanlarına sosyal medya tarafında baskılar ve suçlamalar da devam ediyor. Amaç belli, verilmek istenen mesaj da belli; “Bizi dinlediğinizi biliyoruz.”

Hal böyle olunca çalışanlar da kendilerini savunma ihtiyacı hissediyorlar. Geçtiğimiz günlerde atılan bir tweet’e cevap olarak, Facebook reklam satış bölümünden sorumlu olan kişi Rob Goldman sıkılmış olacak ki, cevap vermeyi tercih etti. Reklamlar için asla mikrofon kullanılmadığını ve bunun tamamen yanlış bir bilgi olduğunu belirtti. Ayrıca süregelen yorumlarda, Instagram‘da da böyle bir sistem kullanılmadığını açıkladı.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook komplo teorisini yalanladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook komplo teorisini yalanladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook komplo teorisini yalanladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "