Okunma

Facebook Kontör Tuzağına Dikkat!


02 Ağustos 2015 Pazar 20:59
Facebook Kontör Tuzağına Dikkat!

Facebook, aylık aktif kullanıcısı 1,5 milyara yakın olan dev bir sosyal medya… Ancak ne yazık ki bu büyük potansiyeli kötü amaçlar için kullananların sayısı da bir o kadar fazla! Özellikle Facebook sayfaları ve grupları oluşturularak, çeşitli yanlış bilgiler ve vaatler sunularak kullanıcılar yanıltılıyor, kullanılıyor. Bunların bir yeni örneği de ülkemizden geldi. 

575 TL Vaadi ile Kandırıyorlar!

Geçtiğimiz günlerde Bedava Mobil İnternet başlığı ile oluşturulan bir kapalı Facebook grubu, ücretsiz 575 TL vaadi ile kullanıcıları tuzağa düşürüyor.
 
Kapalı olarak açılan bu Facebook grubuna arkadaşları aracılığı ile istemsiz olarak katılan kişiler, sayfa içerisinde izleyecekleri bazı adımlarla bu bedava 575 TL ödülü alabilecekleri yönünde yanıltılıyorlar. Ancak Bedava Mobil İnternet isimli bu kapalı grubun taleplerini yerine getirmek, oyunun bir parçası. Zira herhangi bir ücretsiz Lira yüklemesi kazanılmadığı gibi, talimatları uygulayan tüm kişilerin arkadaşları otomatik olarak gizlice bu kapalı gruba eklenmiş oluyor. 
 
15-08/01/news_1-bedava-kontor-yalani-facebook-sahte-grup-2015.jpg
 

Ücretsiz Mobil İnternet isimli gruba dikkat!

Devamında ise yine farklı aldatmacalarla grubu genişletmeye çalışan bu kitle, şu günlerde yaklaşık 50,000 kişiyi aldatmaca yoluyla sayfasına dahil etmiş gibi görünüyor. 
 
Eğer sizde ^Ücretsiz Mobil İnternet^ başlıklı herhangi bir gruptan veya sayfadan, arkadaşlarınız aracılığında bir bildirim alırsanız, dikkatli olmanızda ve gruptan ayrılmanızda fayda var. Zira söz konusu Ücretsiz Mobil İnternet kapalı grubu, tamamen bir aldatmacadan ibaret…
 
Son dönemlerde birçok sosyal medya aracılığı ile bu ve buna benzer gruplar veya sayfalar giderek artıyor. Bu bağlamda kullanıcıların kendi arkadaşlarından dahi gelen bildirimlere karşı temkinli olmasında fayda var. Zira bu bildirimler arkadaşlarınızın haberi olmadan bile size yönlendirilmiş olabilir.  
 yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Facebook Kontör Tuzağına Dikkat!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Lan eheueheuehueu

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bunlara inancak kadar sazansanız zaten kullanmayın faceyi…..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sıkayet ettım,usenmeyıp sıkayet edersek grup kapatılır ıclerınde patlar bu tuzakta.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  havanın bile bedava olmadığı bu ülkede şu komediye inananda dolandırılsın bi zahmet

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlara inanacak kadar aptalsanız dolandırılmayı da hakediyorsunuz

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook kontör tuzağı neymiş lan? fakir işi mi yine? pehhhhhh

" Facebook Kontör Tuzağına Dikkat! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Kontör Tuzağına Dikkat! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Kontör Tuzağına Dikkat! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "