Facebook Libra, dolardan destek alacak


23 Eylül 2019 Pazartesi 13:50
Facebook Libra, dolardan destek alacak

Facebook resmi olarak sunduğu kripto para birimi için önemli bir karşılık buldu. İlk kez haziran ayında karşımıza çıkan Facebook Libra, sonrasında birçok eleştiri de almıştı. Facebook’un güvenlik konusunda yaşadığı sızıntılardan kaynaklanan bu güvensizlik, kripto para biriminin destek almasına pek engel olmuş gibi durmuyor.

facebook libra dolar desteği alıyor

Facebook Libra dolar desteği alıyor

Facebook, Alman politikacı Fabio De Masi‘ye ABD Doları’nın kripto para desteğinin yüzde 50’sini temsil edeceğini açıklayan bir mektup gönderdi. Geriye kalan yüzde 50 destek içinse, euro’dan yüzde 18, Japon Yeni’nden yüzde 14 ve İngiliz Sterlin’inden yüzde 11 ve Singapur Doları’ndan yüzde 7 oranında destek alınacak. Diğer para birimleri içinse henüz bir destek durumu söz konusu değil.

ABD Dolar‘ının gücü göz önüne alındığında, Facebook Libra’nın yükselişi şaşırtıcı değil. Bu para birimlerinin desteklemesiyle Libra ister istemez yükselişe geçecek gibi duruyor. Birçok büyük ve ekonomisi büyük ülke kripto para biriminin olumsuz etkilerinden çekiniyor olsa da sanal para birimlerinin yükselişi çok da uzak bir gelecek gibi durmuyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook Libra, dolardan destek alacak”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  İşte bitcoin için söylelen, dolar 2.0 gerçeği. Amerikadaki pisliklerin bitcoini kara para için çıkarttığının bir ispatı daha.

" Facebook Libra, dolardan destek alacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Libra, dolardan destek alacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Libra, dolardan destek alacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Kickstarter fatihi Türk şirket: Trexo Innovation Kickstarter fatihi Türk şirket: Trexo Innovation
 2. 2 Ulaştırma Bakanı: Benzinli araçlar giremeyecek! Ulaştırma Bakanı: Benzinli araçlar giremeyecek!
 3. 3 iPhone'lara yeni eklenen en iyi özellikler! - iOS 14 iPhone'lara yeni eklenen en iyi özellikler! - iOS 14
 4. 4 A101'den 79 liraya powerbank aldık! A101'den 79 liraya powerbank aldık!
 5. 5 Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı! Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı!
 6. 6 Huawei Watch GT 2 Pro inceleme! Huawei Watch GT 2 Pro inceleme!
 7. 7 Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme! Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme!
 8. 8 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
 9. 9 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
 10. 10 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!