Okunma

Facebook Messenger için keyifli yenilik!


15 Ağustos 2017 Salı 06:00
Facebook Messenger için keyifli yenilik!

Facebook Messenger akıllı asistanı M, bundan böyle Spotify önerileri de sunacak. Belirli komutlara göre aktif hale gelecek özellik sohbetlere ciddi anlamda renk katacak.

Facebook Messenger ile Spotify önerisi nasıl alınır?

Facebook Messenger için M, belirli ifadelere ya da kelimelere bakarak Spotify üzerinden sohbete öneriler ekleyebilecek. Örnek olarak, Messenger’da biraz müzik çal ya da müzik dinle yazdığınız anda M, Spotify’dan müzik araması gerçekleştirecek. Hatta eğer belirli bir sanatçı yazılırsa, M konuşmacılara Spotify üzerinden bu sanatçıya ait bir parça dinlemek isteyip istemediklerini soracak.

17-08/15/facebook-messenger-m-spotify-entegrasyon-sdn-02.jpg

Konuşmacılar eğer Spotify içeriğini dinlemek isterse, karşılarına çıkan web içeriği iletisine tıklamaları yeterli olacak. Eğer komut olarak müzik bul demişseniz ise karşınıza en son çalınan Spotify şarkıları, listeleriniz ve bir grup çalma listesi oluşturmak için öneri çıkacak. Daha önce belirttiğimiz gibi bu istek sanatçı özelindeyse, bu sanatçının popüler şarkıları ve albümleri gösterilecek.

Mart ayında sunulan Facebook Messenger ile Spotify entegrasyonu, kullanıcıların şarkı ve çalma listelerini başkalarına göndermesine olanak sağlıyordu. Hatta, Nisan’da sohbet eklentisiyle birlikte bir Spotify Messenger botu da sunulmuştu. Son olarak Haziran’da ise Messenger için Grup Oynatma Listeleri sunuldu ve kullanıcıların Messenger üzerinde paylaşılan oynatma listelerine şarkı eklemesi sağlandı.

:: Facebook Messenger ile Spotify arasındaki entegrasyonlar konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Messenger için keyifli yenilik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Messenger için keyifli yenilik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Messenger için keyifli yenilik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "