Okunma

Facebook Mobil Dünyada Zirvede


02 Nisan 2014 Çarşamba 06:00
Facebook Mobil Dünyada Zirvede

Uygulamalar mobil dünyanın olmazsa olmazları arasında. Araştırmalara göre mobil cihazlarda harcanan toplam sürenin çok büyük bir kısmını uygulamalarda harcanan süre kaplıyor. Bunlar arasında da Facebook‘un payı oldukça fazla. Flurry şirketinin yaptığı son araştırma da sosyal ağın bu alandaki liderliğini bir kez daha ortaya çıkardı.

Tek başına lider

Android ve iOS cihazlar temel alınarak gerçekleştirilen araştırmada, kullanıcıların internete bağlı mobil cihazlarda harcadıkları süreler kategorilere ve uygulamalara göre ayrılıyor. Harcanan zamanın yüzde 86‘sı mobil uygulamalarda giderken sadece yüzde 14‘lük bir kısmı mobil tarayıcılarda harcanıyor. Uygulamalar arasında ise yüzde 32‘lik pay ile oyun kategorisinin ağırlığı oldukça fazla.

Gerilemeye rağmen

Oyun kategorisini dışarıda tutup tek tek uygulamalara bakılacak olursa, Facebook açık ara liderliğini ilan ediyor. Yüzde 17’lik bir orana sahip Facebook, yüzde 4’lerdeki Youtube‘a 13 puan, yüzde 1.5’lük paya sahip Twitter‘a ise 15 puandan fazla fark atıyor. Buna rağmen, Facebook‘ta harcanan sürelerde geçen yıla göre azalma bulunuyor. Flurry’nin verilerine göre sosyal ağ bir yıl içinde 1 puan gerilemiş durumda.

:: Mobil cihazınızda en çok hangi uygulamada süre harcıyorsunuz?

 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Mobil Dünyada Zirvede konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Mobil Dünyada Zirvede ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Mobil Dünyada Zirvede ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "