Okunma

Facebook müzik özelliğini test etmeye başladı!


28 Eylül 2018 Cuma 13:34
Facebook müzik özelliğini test etmeye başladı!

Facebook yeni özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Görünen o ki bu sefer Facebook müzik özelliklerine odaklanmış durumda.

Facebook müzik özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak!

Uzun süredir müzik özellikleri üzerinde çalıştığı bilinen Facebook, nihayet bugün test grubu kullanıcıları için bir kısım müzik özelliklerini kullanıma açtı.

Yeni denenen özellikle birlikte artık gönderilere ve hikayelere, Facebook üzerinden direkt olarak müzik seçerek ekleyebiliyorsunuz. Seçtiğiniz müziğin hangi kısmının ekleneceğini de belirleyebildiğiniz sistem, aslında Youtube üzerinde de uzun süredir mevcuttu.

Sistemin çalışma mantığı, önceden hazırlanmış olan müzik listesinden istediğiniz müzikleri gönderilere ekleyebilmenize dayanıyor. Seçebileceğiniz müziklerin ise telif haksız basit müzikler mi yoksa modern müzikler mi olacağını şimdilik bilmiyoruz.

Daha önceden öğrendiğimiz bilgilere dayanarak yorumlamak gerekirse ise şirketin Spotify, Apple Music gibi şirketlere rakip olmaya hazırlandığını, müzik yayıncılık sitelerinde Facebook ve Instagram’ın da şarkı yollanabilecek müzik servisleri olarak yer almasına dayanarak, geniş bir şarkı yelpazesi ile geleceğini tahmin ediyoruz.

Şu anda bu özellik sadece İngiltere’de yaşayan, kısıtlı sayıda kullanıcı için açılmış durumda.Sanıyoruz ki bir sonraki adımları, bu özelliği Instagram üzerinde de kullanıma açmak olacaktır.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook müzik özelliğini test etmeye başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook müzik özelliğini test etmeye başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook müzik özelliğini test etmeye başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "