Okunma

Facebook Phone Gerçekleşecek mi?


28 Mayıs 2012 Pazartesi 08:45
Facebook Phone Gerçekleşecek mi?

Facebook Phone ile ilgili haberler son dönemde iyice gündeme gelir oldu. En son sizlerle paylaştığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Özellikle Facebook telefonu ile ilgili haberlere hiç şaşırmıyorum çünkü Facebook‘un içinden önceden almış olduğum bilgiler de bu doğrultudaydı. Nasıl mı?

Facebook, sadece insanların fotoğraf yüklediği, birbirleri ile sohbetten konuşup, insanlarla tanışma ortamı olarak kalmak istemiyor. Facebook, internete yerleşmek istiyor. Bunu da az çok başardı. Peki Facebook‘un halka arzından sonra yapacağı hamleler ne olacak?

Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra Facebook Camera adında yeni bir klonunu yaptı. Konu ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Facebook daha önceleri görüntülü görüşme imkanı sunduğu gibi, sohbet konusunda da epey başarılı. Özellikle Windows Live Messenger‘ın kullanımını büyük ölçüde azalttı.

Facebook‘un tüm bu gerçekleşen uygulamalardan sonraki hamlesi ise insanları birbirleri ile konuşturmak olacak. Viber gibi, WhatsApp gibi.

İşte Facebook Phone haberleri de tam bu noktadan ortaya çıkıyor. 2012 yılı içerisinde Facebook hesabınızdaki kişiler ile konuşabileceksiniz.  

Facebook bunu mobil telefonlarda ayrı bir uygulama ile gerçekleştirebileceği gibi, dahili mobil uygulamalarına gömebilir.

Bir sonraki adım olarak kendi telefonunu çıkararak, Facebook kişileri ile senkronize olan rehbere sahip, operatörlere data paketi hariç pek ihtiyaç duymayacağımız bir telefon bile çıkabilir. Sonraki planlar hakkında söylentiler genişliyor fakat Facebook‘un 2012 sonuna kadar konuşma uygulamasını getirme olasılığı çok yüksek.

:: Facebook, Viber gibi bir uygulama yaparsa tutar mı?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook Phone Gerçekleşecek mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bence de ***** şeyin doğma,gelişme ve ölme evresi ***** bununda sonu ***** twitter 3 yılda facebooku geçer ki facebook kullanıcılarının eğitim durumu twitter kullanıcılarına göre baya düşük.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bu facebook balonu ne zaman patlayacak ? bence eli kulağında….

" Facebook Phone Gerçekleşecek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Phone Gerçekleşecek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Phone Gerçekleşecek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "