Facebook, reklam yasağını genişletiyor!


20 Mart 2020 Cuma 10:00
Facebook, reklam yasağını genişletiyor!

Facebook, küresel salgını fırsat bilen ve insanların korkularını sömürmeye çalışan satıcıları engellemeye çalıştığını Perşembe günü blogunda yayınlayarak açıkladı. Facebook bundan böyle plaftormunda; el dezenfektanı, yüzey dezenfekte edici mendil ve COVID-19 test kitleri için yapılan reklamları yasaklayacak. Yayınlanan politika, hem Facebook Market‘teki reklamlar hem de bu tür ürünleri Facebook veya Instagram aracılığıyla satmaya çalışan kullanıcılar için geçerli olduğu belirtildi.

Facebook, fırsatçılar ile mücadele ediyor

Facebook, Corona virüsü reklamları için kolları sıvadı!

Sosyal medya devinin yeni kararı, tıbbi yüz maskeleri için yapılan reklamları yasaklayacağını söyledikten yaklaşık iki hafta sonra geliyor. Sağlık çalışanlarının bile malzeme alamadığı bu küresel kıtlıkta şirket bu reklamları kaldırmak için uğraştığı halde maske reklamları bu hafta içinde görünmeye devam ediyordu.

Yasağa rağmen, insanlar Facebook gruplarında büyük miktarlarda maske alıp satmaya devam ediyorlar. Şubat ayı sonlarında Facebook, başlangıçta Corona virüsü hastalığını iyileştirdiğini iddia eden reklamları engellemeye başladı. Özellikle de Corona virüse atıfta bulunan, sınırlı tedarik ima eden ve bir tedavinin olumlu sonuçlanmasını vaat eden reklamları yasakladı.

Facebook, fırsatçılar ile savaşını sürdürüyor

Zuckerberg, Facebook’un daha etkili mücadele edebileceğini söylüyor

Facebook, fırsatçılara karşı olan savaşında yalnız değil. Amazon ve eBay, Etsy ve diğer çevrimiçi perakendeciler de vurgunculuk girişimlerini sınırlamaya çalışıyor. Apple ve Google, uygulama mağazalarındaki resmi olmayan Corona virüsü ile ilgili uygulamaları yasakladı. Bunun yanı sıra, Facebook diğer sosyal medya şirketleri ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) “infodemic” olarak adlandırdığı platformunda, yanlış bilgilerin yayılmasına karşı olan savaşını da sürdürüyor.

Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde New York Times’a, Facebook’un küresel bir sağlık krizinde yanıltıcı içeriğe karşı politikaları geliştirdiğini ve çok daha sert bir çizi çekmesinin kolay olduğunu söyledi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook, reklam yasağını genişletiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, reklam yasağını genişletiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, reklam yasağını genişletiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!