Okunma

Facebook Reklamlarından Kaçış Yok!


28 Mayıs 2016 Cumartesi 17:00
Facebook Reklamlarından Kaçış Yok!

İnternet üzerinden sağlanan reklam gelirleri her geçen yıl artmaya devam ediyor. Reklam denilince akla gelen ilk şirketlerden birisi olan Facebook, reklam ağını genişlettiğini duyurdu.

Şimdiye kadar Facebook üzerinden yaptığınız eylemler aracılığıyla reklamları kişiselleştiren Facebook, bu düzenini değiştiriyor!

Yapılan açıklamada Facebook‘un büyük reklam ağına artık Facebook hesabınız olmasa da dahil olacağınıza dikkat çekildi.

Yeni sistemin işleyişi ise oldukça basit. Facebook‘un yıllardır başka siteler için sunduğu beğeni, küçük profil kartları gibi hizmetleri aracılığı ile Facebook‘un reklam algoritması, kullanıcıların internet alışkanlıklarını daha iyi anlayacak ve bu verilere doğrultusunda daha doğru reklamlar gösterecek.

16-05/28/facebook-advertising.jpg

Kişisel güvenlik konusunda endişeler yaratan açıklamanın ardından şirketten gelen ikinci bir açıklamada ise, yapılan bütün değişikliklerin Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği kurallarına uygun şekilde düzenlendiğini ve kişisel bilgilerin herhangi bir şekilde satılmayacağının veya üçüncü kişilerle paylaşılmayacağının altını çizdi.

Eğer Facebook‘un yeni reklam sisteminden hoşnut kalmadıysanız, Facebook hesabınız varsa kurtulmanız mümkün. Fakat Facebook hesabınız yoksa, yapabilecek pek fazla seçeneğiniz yok.

Facebook Reklam Ayarlarınızı Düzenleyin!

Facebook ayarlarına girdikten sonra Reklam Ayarları sekmesine gelin. Bu sekme altında bulunan “İnternet sitesi ve uygulama kullanımlarıma dayanan reklamlar” ve “Facebook Şirketleri dışındaki uygulamalarda ve internet sitelerinde yayınlanan reklamlar” seçeneklerini devre dışı durumuna getirin. 

::Facebook’un yeni reklam politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook Reklamlarından Kaçış Yok!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Adblock ile belli bir kısmını engelleriz en azından

  2. SDN Okuru dedi ki:

    peki suç değilmi bu ? sonunda hesap vermezlermi ?

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Anlamadim

" Facebook Reklamlarından Kaçış Yok! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Reklamlarından Kaçış Yok! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Reklamlarından Kaçış Yok! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "