Okunma

Facebook sansür özelliği ile gündemde!


28 Kasım 2018 Çarşamba 16:50
Facebook sansür özelliği ile gündemde!

Siber Zorbalık” diye adlandırdığımız çevrimiçi taciz veya kötüye kullanımın günümüzde olabildiğine artmasıyla birlikte Facebook sansür özelliği ile bu tacizlerin ve kötüye kullanımın önüne geçmeyi planlıyor!

Facebook sansür özelliği ile tacizin önüne geçmeyi planlıyor!

Çevrimiçi taciz ve zorbalık sosyal medya platformlarının çıkışından bu yana büyük bir sorun olmuştur. Şirketler internetin olumsuz yanlarından olan bu durum için farklı adımlar geliştirirken kullanılabilirlik açısından büyük sorunlar ile karşı karşıya kaldılar.

Bu taciz ve zorbalık için şu an kullanıcı engelleme dışında önemli bir özellik bulunmuyor. Facebook’un üzerinde çalıştığı sansür özelliği ise sosyal medyadaki önemli bir sorunun önüne geçecek gibi görünüyor.

Facebook sansür özelliği ile gündemde! SDN-1

Sızdırılan ekran görüntüsüne göre, bu özellik ile zaman çizelgenizdeki yorumlarda görünmesini istemediğiniz kelimeleri, sözcük dizilerini ve hatta emojileri sansürleyebileceksiniz. Engellediğiniz kelime, söz dizini veya emojiyi içeren yorumlar, gönderen kişi ve gönderen kişinin arkadaşları tarafından görüntülenebilecek. Ancak diğer kullanıcılar o mesajları sansürlü görecektir.

Facebook sansür özelliği ile gündemde! SDN-2

İçeriğin engellenmesine yönelik bu tür bir yaklaşım, yorumcuların yorumlarının başarılı bir şekilde yayınlandığını düşünmelerine sebep olarak yorumun silinmesine karşın bir tepki oluşmasının önüne geçecektir. Bunun yanı sıra Bu geliştirme ile küçük yaşlı kullanıcılar için otomatik sansür özelliğinin de getirilmesi bekleniyor.

Sizce bu sansür ile zorbalığın önüne geçilebilecek mi? Bu geliştirme konusundaki yaratıcı fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook sansür özelliği ile gündemde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook sansür özelliği ile gündemde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook sansür özelliği ile gündemde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "