Facebook sessiz mod özelliğini duyurdu!


10 Nisan 2020 Cuma 13:06
Facebook sessiz mod özelliğini duyurdu!

Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olsa da, özellikle çalışma saatlerinde bildirimler tüm konsantrasyonu bozabiliyor. Bunun farkında olan platformların sunduğu önlemlere Facebook sessiz mod ile bir yenisi eklendi.

Facebook sessiz mod özelliği kullanıma sunuldu

Adından da anlaşılabileceği üzere sessiz modu aktif ettiğinizde süre dolana kadar Facebook’tan bildirim almıyorsunuz. Sessiz mod aktif haldeyken Facebook uygulamasını açmaya çalıştığınızda bir uyarı ekranı ile karşılaşıyorsunuz.

Facebook sessiz mod özelliği kullanıma sunuldu - ShiftDelete.Net

Sürenin dolmasına ne kadar kaldığı gösteriliyor ve iki farklı seçenek sunuluyor. Bu moddan çıkabiliyor veya Facebook’u 15 dakika boyunca kullanabiliyorsunuz. Tabi, bu süre zarfında uygulamanın bildirimleri sessizde kalmaya devam ediyor.

Sessiz modun en dikkat çekici özelliklerinden birisi de, zamanlayıcı olması. Örnek vermek gerekirse: 08:00’dan 17:00’a kadar tüm hafta boyunca veya belirli günlerde Facebook bildirimlerinin otomatik olarak kapatılması mümkün.

Bu özelliğe Facebook’un mevcut zaman yönetimi aracının bulunduğu alandan erişim sağlanabiliyor. Ayarlar ve Gizlilik seçeneğinin altındaki “Facebook’ta Zaman” bölümü. Bu özelliğin tüm dünya genelinde kullanıma sunulmasının biraz zaman alabileceğini hatırlatmak isteriz.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook sessiz mod özelliğini duyurdu!”

  1. Anonim dedi ki:

    Facebook’u artık babaannem kullanıyor. Söyleyeyim de belki sessiz mod işine yarar.

" Facebook sessiz mod özelliğini duyurdu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook sessiz mod özelliğini duyurdu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook sessiz mod özelliğini duyurdu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "