Okunma

Facebook Yeni Diller Öğreniyor


12 Mart 2009 Perşembe 08:29
Facebook Yeni Diller Öğreniyor

Kendisini dünyadaki her dilde yayın yapan bir siteye çevirmek isteyen Facebook, konuştuğu diller eiki tanesini daha ekledi. Facebook’taki iki yeni dilden bir tanesi Arapça, diğeri ise İbranice. Burada, konuşulan dillerin genel karakteristikleri açısından da zorluklar olduğunu belirten Facebook yetkilileri, sağdan sola doğru yazılan dillerde sıkıntının bazen ciddi boyutlara varabildiğini söylediler.

Tek Sorun Dil Değil

Yeni dillerle ilgili, Orta Doğu‘da kullanılan bazı lehçelerin o kadar farklı olduğu söyleniyor ki, farklı dil olarak değerlendirilebileceği bile söyleniyor. Dolayısıyla, her ne kadar Facebook klasik Arapça‘yı bünyesine katmış olasa da, bu bölgeyi tam anlamıyla kapsayabilmek için biraz daha çalışması gerekecek.

:: Facebook kaç dil konuşuyor?

Bilgi için: Facebook

 
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Yeni Diller Öğreniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Yeni Diller Öğreniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Yeni Diller Öğreniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "