Facebook’a Yepyeni Bir Yüz Geliyor!


22 Eylül 2011 Perşembe 18:19
Facebook’a Yepyeni Bir Yüz Geliyor!

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, kullanıcıların profillerini tamamen değiştiren yeniliği duyurdu. Timeline adı verilen yeni profil sistemi sayesinde kullanıcı profilleri birer albüme dönüştürüyor.

Facebook’a Yepyeni Bir Yüz

San Francisco‘da düzenlenen f8 geliştirici konferansında Zuckerberg, Timeline özelliğini Facebook profili ile tanıttı. Facebook’un, henüz TheFacebook olarak bilindiği ve ilk kez açıldığı 2006 yılından bugüne Facebook tarihçesini sundu.

Facebook’un şu an için ne yaptığınızı tanıtma fırsatı sunan bir platform olmasına karşın, sizin ya da arkadaşlarınızın daha önce ne yapmış olduğunu göstermediğini belirtti. Zuckerberg ayrıca dinleyenlere “Daha önce yaptığımızdan çok daha fazlasıyız” dedi.

Peki Nedir Bu Timeline?

İşte bu andan sonra Zuckerberg Timeline özelliğini, yani yenilenmiş Facebook Profilini tüm katılımcılara tanıttı. Tamamen yenilenmiş olan Timeline özelliği sayesinde doğduğunuz günden bugüne kadar yaptığınız herşeyi sanal bir ortamda paylaşabiliyorsunuz.

Facebook, otomatik olarak fotoğraflarınızı ekliyor, durum güncellemelerinizi yapıyor ve gündelik yaşamınızda katıldığınız etkinlikleri timeline’ınıza yerleştiriyor. Ancak isterseniz kendiniz de geçmişinize ait olayları anlatabilmek için içerik ya da fotoğraf ekleyebiliyorsunuz.

“Timeline’ınızı doldurmak eğlenceli ve çok kolay” şeklinde açıklama yapan Zuckerberg, timeline’ın başına bir bebek fotoğrafı koymayı da ihmal etmedi.

Yeni Profile Yeni Harita

Yeni profil ile birlikte gelen harita özelliği de Facebook Yerler modülünün de desteğiyle bu zamana kadar nerelerde bulunduğunuzu gösteriyor. Ayrıca bu harita üzerinde nerede doğduğunuzu da işaretleyebiliyorsunuz. Kullanıcıların en çok ilgisini çeken özellikse en üstteki devasa profil fotoğrafı oldu.

Bu fotoğraf, sayfanızı ziyaret edenlerin ilk etapta nasıl birisi olduğunuzu göstermeye yarıyor. Daha önce çocukluk ve okul arkadaşlarımızı bulmamızı sağlayan Facebook, bundan sonra geçmişten bugüne nasıl biri olduğumuzu, neler yaptığımızı, kısacası kendimizi en iyi şekilde tanıtma ve ifade etmemizi sağlayan yeni bir platform olacağa benziyor.

:: Facebook’taki yenilikleri nasıl buluyorsunuz?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Facebook’a Yepyeni Bir Yüz Geliyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  1000 kere değişiklik yaptılar. (1000. mesajın şerefine )

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  mobilde nasıl olacak acaba bu arayüz.!!

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  kesinlikle mobilde de sade ve akici bir arayuz bizi bekliyor.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Facebook timeline hakkında daha fazla bilgi için:

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerinde durmayan dinamik bir site, her ne kadar internet kullanımı sadece facebook olanlar için anlamsız olsa da yenilikleri, internet camiasında gerçekten dinamik ve yenilikçi olduğunu gösteren ve bütün övgüleri hakeden site, kullanmasını bilmeyene veya gerçekten de kodaman dolduğunu düşünenlere de hak veriyorum, herkes ayak uyduramaz yeniliklere ve dinamizme.

" Facebook’a Yepyeni Bir Yüz Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’a Yepyeni Bir Yüz Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’a Yepyeni Bir Yüz Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!