Okunma

Facebook ülke mi oluyor?


24 Şubat 2017 Cuma 20:00
Facebook ülke mi oluyor?

Günümüzde teknoloji devi olarak nitelendirilen başlıca birkaç teknoloji şirketinin ülke ilişkilerinde ne kadar önemli bir rol oynadığı, zaten uzun zamandır bilinen bir gerçek. Ancak daha önce hiçbir ülke bu şirketleri Danimarka kadar ciddiye almamıştı.

Facebook ülke mi oluyor?

Her ne kadar kulağı çok garip gelse de Danimarka yakın zamanda bir “Teknoloji Büyükelçisi” atayacak. Evet, yanlış okumadınız bir “Teknoloji Büyükelçisi”.

Atanması planlanan bu büyükelçinin yegâne görevi ise, Facebook, Twitter ve Google gibi teknoloji devleri ile iletişimi sıkı tutarak, ülke amaçlarına katkıda bulunmak.

17-02/24/facebook-ulke-mi-oluyor-1.png

Özellikle Amerika gibi başlıca birkaç ülkenin Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarıyla, bilgi paylaşımı hususunda, yaşadığı sorunların ardın gelen bu hamle, birçok soruyu da beraberinde getiriyor.

Bu düşünce teknoloji ortaklığı veya bilgi paylaşımı gibi birçok farklı sebepten ortaya çıkmış olabileceği gibi, eğer gerçekleşecek olursa Danimarka bu alanda en etkili adımı atan ilk ülke olarak tarihe geçecek.

Son olarak, Danimarka Dışişleri Bakanı Anders Samuelsen’in konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada , “Ülkelerle diplomatik diyalog kurduğumuz gibi, Google, Facebook, Apple gibi teknoloji devleri ile de kapsamlı ilişkiler kurmaya öncelik vermeliyiz” dediğini belirtmeden geçmeyelim.

:: Siz bu gelişme hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Facebook ülke mi oluyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Öyle bir baslik attin ki hepimiz buraya geldik dbxvxs

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ABD zekice bir atılım yapıp facebook ve google ı eline geçirdi. Yandex niye çıktı sanıyorsunuz :))

 3. SDN Okuru dedi ki:

  HEIL HITLERRR

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Başlıkla ne alakası varsa. Gayet normal bir hareket günümüzde ki etkilerini düşününce.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlar her yeri ele geç***** nasıl delicez bu tekeli. Bu kafalarla zor.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Facebookistan olsun adi :))

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Mark Lanka be bizide artık başbakan yaparsın herhalde 😀

 8. SDN Okuru dedi ki:

  HEPSİ ABD NİN İŞİ

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Hea ülke oluyormuş saçma sapan başlıklar atmayı bırakın lütfen. Siteden sogutuyorsunuz.

" Facebook ülke mi oluyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook ülke mi oluyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook ülke mi oluyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "