Instagram ve Facebook’tan corona virüs önlemi


22 Mart 2020 Pazar 22:00
Instagram ve Facebook’tan corona virüs önlemi

Birçok firma corona virüs sebebiyle uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptı. Ayrıca salgının artış gösterdiği ülkelerde okulların tatil edilmesi sebebiyle öğrencilerin vakitlerini evde geçirmesi bazı sorunlara neden oldu. İnternet kullanımının artmasıyla beraber Facebook ve Instagram video kalitesi düşürülecek.

Facebook ve Instagram video kalitesi düşürülecek

Bazı ülkelerin internet sağlayıcıları kullanıcıların evde kalması sebebiyle kullanılan bant genişliğinin arttığını açıklamıştı. Birçok şirketin de uzaktan çalışma sistemine geçmesi internet yükünün artmasına sebep oldu.

Geçtiğimiz günlerde YouTube, Amazon ve Netflix bu konuda çalışmalar yaparak video kalitesini düşüreceklerini açıkladı. Bugün Facebook ve Instagram’ın da Avrupa kullanıcıları için video kalitesinin düşürüleceği söylendi.

Facebook ve Instagram video kalitesi düşürülecek

Facebook, 2019 yılından itibaren Avrupa’da günlük ortalama 288 milyon kişiye hizmet veriyor. Facebook ve Instagram kullanıcılarına görüntülü görüşme imkanı tanıdığı için daha fazla bant genişliği harcanmasına sebep oluyor.

Şirket yetkilileri ” Potansiyel internet sorunlarının önüne geçebilmek için Facebook ve Instagram uygulamalarındaki Avrupa kullanıcılarının video kalitelerini bir süreliğine azaltacağız. Yoğun internet kullanımının olduğu dönemde bant genişliği sorununu ortaklarımız ile birlikte çözmeyi taahüt ederken, aynı zamanda corona virüs salgını süresince kullanıcılarımın uygulamalarımızı sorunsuz kullanabilmesini sağlamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Instagram ve Facebook’tan corona virüs önlemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram ve Facebook’tan corona virüs önlemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram ve Facebook’tan corona virüs önlemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!