Okunma

Facebook ve Instagram yanlış bilgileri barındırmayacak!


08 Mart 2019 Cuma 08:20
Facebook ve Instagram yanlış bilgileri barındırmayacak!

Amerika’da aşı konusu ülkede iki farklı kutup oluşturdu. Sosyal medyada aşılarla ilgili yanlış haberler veya gerçek olmayan etkiler paylaşılmaya devam ediyor. Bu duruma sessiz kalmayan Facebook ve Instagram yanlış bilgileri silme kararı aldı!

Facebook ve Instagram yanlış bilgileri silecek!

BBC, dünya genelinde kızamık hastalığının hızla artmaya devam ettiğini ve ölümle sonuçlanan birçok kızamık hastası çocuğun raporlarını açıkladı. Aşının yaptırılması gerektiğini vurgulayan raporlar, kızamık hastalığının önemini de gözler önüne serdi.

Sosyal medya ise farklı haberlerle çalkalanmaya başladı. Amerika’da bulunan bazı aşı karşıtı gruplar sosyal medyada doğru olmayan bilgiler paylaşmaya başladı.

Aşı yaptırmak otizme sebep oluyor, aşılar güvenli olmayan toksinler içeriyor gibi birçok farklı iddia ile sosyal medyada dikkat çekmeye çalıştılar.

Facebook ve Instagram yanlış bilgileri silecek! SDN-1

Birçok insanın bu bilgileri okuyarak çocuklarına aşı yaptırmaktan vazgeçtiği ve kanıtlanmamış olan bilgilere inandığı ortaya çıkmasının ardından Facebook ve Instagram için önemli kararını açıkladı.

Şirket, hem haber gruplarını hem de arama sekmesindeki aşılarla ilgili yanlış bilgilendirme yayan sayfaların sıralamasını düşürecek. Aynı zamanda Instagram keşfet veya hashtag sayfalarında bu içeriklerin gösterilmesine izin verilmeyecek.

Şirket ayrıca, aşılarla ilgili yanlış bilgi içeren reklamları reddedecek ve “aşı tartışmaları?” gibi ilgili hedefleme seçeneklerini kaldıracak.

Ayrıca şirketin açıklamalarına göre, bu yaptırım sadece aşı konusu için değil global anlamda insanları bilinçsizce bilgilendirme içeren tüm sayfaları etkileyecek. Bu sayfaların araştırılması için çalışmalara kısa süre içerisinde başlanması bekleniyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook ve Instagram yanlış bilgileri barındırmayacak!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Hala Facebook kullanan var mı ya adamlar casusluk yapıyorlar resmen

" Facebook ve Instagram yanlış bilgileri barındırmayacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook ve Instagram yanlış bilgileri barındırmayacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook ve Instagram yanlış bilgileri barındırmayacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "